Sienkiewicz: Warszawa nie ucierpi na kampanii Trzaskowskiego

Polska
Sienkiewicz: Warszawa nie ucierpi na kampanii Trzaskowskiego
Polsat News
Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Wydarzenia i Opinie"

- Sukcesów jest dość sporo, wbrew propagandzie rządowej, która z losowej awarii ścieków w Warszawie zrobiła show pod tytułem: klęska prezydenta miasta - mówił w programie "Wydarzenia i Opinie" poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

Jest jednomyślna rekomendacja zarządu krajowego PO dla Rafała Trzaskowskiego, jako kandydata na prezydenta RP - poinformował w piątek przewodniczący PO Borys Budka. Poparcia Trzaskowskiemu udzielili też liderzy wszystkich ugrupowań KO - Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych.

 

ZOBACZ: Rafał Trzaskowski nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta

 

Obrady zarządu PO, podczas którego ważyła się sprawa kandydata na prezydenta trwały ponad pięć godzin - jeszcze przed jego rozpoczęciem oficjalną rezygnację złożyła Małgorzata Kidawa-Błońska.

 

"Szereg inwestycji"

 

Sienkiewicz, zapytany w Polsat News o największe osiągnięcia Trzaskowskiego, jako prezydenta stolicy, zaznaczył, że "sukcesów jest dość sporo, wbrew propagandzie rządowej, która z losowej awarii ścieków w Warszawie zrobiła show pod tytułem: klęska prezydenta miasta". 

 

ZOBACZ: Konsekwencje awarii "Czajki". Wielomilionowa kara za nielegalny zrzut ścieków do Wisły

 

Poseł KO dodał, że Trzaskowski, może zapisać na swoim koncie "szereg inwestycji, utrzymanie właściwego zasilania miasta w sytuacji kryzysu, ratowanie podstawowych funkcji, jakie należą do samorządu w sytuacji, kiedy rząd sukcesywnie odbiera pieniądze samorządom". 

 

ZOBACZ: "Trudno sobie wyobrazić, żeby Trzaskowski nawiązał walkę na wsi"

 

- To nie jest czas wielkich inwestycji, w sytuacji, gdy finansowanie samorządów jest ograniczone - mówił Sienkiewicz, zapytany o konkretne inwestycje, za które odpowiada prezydent Warszawy. Były szef MSW wymienił m.in. rozbudowę metra oraz budowę żłobków.

 

"Trzaskowski jest doświadczonym samorządowcem"

 

Sienkiewicz był pytany, czy Trzaskowski da radę przekonać do siebie wyborców np. z woj. podkarpackiego czy podlaskiego?

 

- Jestem o tym przekonany, kluczem do tego jest to, że Rafał Trzaskowski jest doświadczonym samorządowcem - odpowiedział poseł KO.

 

ZOBACZ: Jak Trzaskowski miałby dotrzeć do wyborców z Podkarpacia? Fogiel: zapewne limuzyną

 

- Jestem przekonany, że Trzaskowski jest w stanie znaleźć wspólny język zarówno z małą gminą w woj. świętokrzyskim jak i z wyborcami z dużych miast - dodał.

 

WIDEO: Bartłomiej Sienkiewcz w programie "Wydarzenia i Opinie"  

"Warszawa jest dobrze zarządzana"

 

Piotr Witwicki zapytał swojego gościa, czy KO uda się zebrać podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego. - Wszystko zależy od tego, jak pani marszałek Sejmu Elżbieta Witek będzie decydowała o terminach kampanii wyborczej. Wierzę, że stanie ponad egotycznym interesem swojej partii i ten czas nie będzie skrócony do jednego tygodnia - odparł Sienkiewicz.

 

- Jestem przekonany, że KO da sobie radę, niezależnie od tego jak krótkie będą te terminy. Jestem przekonany, że damy radę - dodał.

 

ZOBACZ: Trzaskowski: idę bić się o silną i demokratyczną Polskę

 

Gość "Wydarzeń i Opinii" był pytany o to, czy łączenie funkcji prezydenta miasta z prowadzeniem kampanii wyborczej nie spowoduje, że odczują to mieszkańcy stolicy.  - Warszawa jest na tyle dobrze zarządzana, a kampania na tyle krótka, że wierzę w to, że miasto nie ucierpi na tej kampanii - odpowiedział poseł KO. 

 

Kaczyński: zwycięstwo Trzaskowskiego w wyborach to paraliż państwa

 

- Żaden z tych panów nie nadaje się na prezydenta, zwycięstwo któregoś z nich doprowadziłoby do sparaliżowania państwa - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w piątek rano o spodziewanej nominacji prezydenckiej w PO dla Rafała Trzaskowskiego lub Radosława Sikorskiego.

 

Sienkiewicz, zapytany o te słowa prezesa PiS, powiedział, że "wprawiłoby go w przerażenie, gdyby Kaczyński chwalił Rafała Trzaskowskiego". - Jego negatywna opinia utwierdza mnie tylko w tym, że wybór PO jest słuszny - podkreślił.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie