Kto nowym kandydatem PO w wyborach? Partia podjęła decyzję

Polska

- Jednomyślna rekomendacja zarządu krajowego PO dla Rafała Trzaskowskiego, jako kandydata na prezydenta Rzeczpospolitej - poinformował przewodniczący PO Borys Budka.

W piątek przed posiedzeniem zarządu Kidawa-Błońska oświadczyła, że nie będzie brała udziału w tych wyborach prezydenckich.

 

ZOBACZ: Kidawa-Błońska zrezygnowała z udziału w wyborach

 

Szef PO podkreślił na konferencji prasowej, że to dzięki determinacji wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, samorządowców, Senatu i Koalicji Obywatelskiej "złe, nieuczciwe i niebezpieczne wybory nie odbędą się w maju". - Raz jeszcze dziękuję za to, że pani marszałek jako jedyna była tą kandydatką, która od samego początku pokazała, że wartości są ważniejsze niż bieżący interes polityczny - mówił Budka.

 

ZOBACZ: "Kidawa-Błońska jest świetnym przykładem na to, że nie opłaca się być przyzwoitym, ale warto"

 

- Po decyzji pani marszałek, że nie będzie ponownie startować w nowych wyborach prezydenckich, Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska stanęły przed decyzją o nominowaniu kandydata na urząd prezydenta Rzeczpospolitej. Miło mi w tym miejscu poinformować, że jednomyślną rekomendacją zarządu krajowego PO, przedstawioną naszym koalicjantom, jest rekomendacja dla pana prezydenta Warszaway Rafała Trzaskowskiego - poinformował Budka.

 

WIDEO: konferencja Koalicji Obywatelskiej  

ZOBACZ: Kto następcą Kidawy-Błońskiej? Jest nazwisko

 

Oprócz Rafała Trzaskowskiego teoretyczne szanse, by zostań kandydatem PO miał też były szef MSZ i były marszałek Sejmu Radosław Sikorski, który pojawił się na posiedzeniu zarządu, choć nie jest jego członkiem. Sikorski powiedział dziennikarzom, że jest gotów kandydować. W czwartek postulował on, by w PO przeprowadzić "szybkie prawybory" kandydata na prezydenta.

hlk/zdr/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie