"Kidawa-Błońska jest świetnym przykładem na to, że nie opłaca się być przyzwoitym, ale warto"

Polska
"Kidawa-Błońska jest świetnym przykładem na to, że nie opłaca się być przyzwoitym, ale warto"
Polsat News
Izabela Leszczyna gościem "Graffiti"

- Jeśli dziś na zarządzie krajowym PO Małgorzata Kidawa-Błońska powie, że restart kampanii KO jest restartem z Kidawą-Błońską, to zagłosuję na prawdziwą prezydent. Jedyną osobę która okazała się w tej rozgrywce mężem stanu. Jeśli Kidawa-Błońska zrezygnuje, to zarząd będzie musiał wybrać inną osobę. Rafał Trzaskowski i Radosław Sikorski są równie dobrzy - mówiła w "Graffiti" Izabela Leszczyna z PO.

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, Małgorzata Kidawa-Błońska ma zrezygnować z kandydowania w wyborach prezydenckich. O 10:00 zbiera się Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej, który ma ewentualnie wyłonić nowego kandydata. 

 

Jak podkreślała Leszczyna, Kidawa-Błońska to jedyna kandydatka, która "miała odwagę powiedzieć, że pseudowybory w maju to farsa i ona nie zgadza się, żeby PiS gotował demokrację, jak żabę, tak wolno, żeby nie czuć bólu".

 

ZOBACZ: RMF FM: Kidawa-Błońska wycofa się z wyborów. PO ma innego kandydata

 

- Nie możemy zachowywać się jak dzieci. Kidawa-Błońska nie zachowuje się jak mała dziewczynka i nie będzie udawać, że nie widzi, że jej odważna decyzja kosztowała ją bardzo wiele. Kidawa-Błońska jest świetnym przykładem na to, że nie opłaca się być przyzwoitym, szczególnie w polityce, ale nadal jest przekonana, że warto - mówiła posłanka PO.

 

Zaznaczyła, że "dla Polski najważniejsze jest odsunięcie od władzy szkodliwy PiS i koszmarnego prezydenta, który nie sprawdził się podczas epidemii". - W momencie, kiedy Kidawa-Błońska powiedziała, że wybory to farsa, naszych wyborców, ich emocje i bunt wobec PiS-u zagospodarowali inni kandydaci - dodała.

 

WIDEO: zobacz rozmowę z Izabelą Leszczyną

  

 

"Nie warto stracić ani kawałka Polski dla kogoś z PiS-u"

 

- Jeśli decyzja Kidawy-Błońskiej i zarządu będzie taka, że zmieniamy kandydata, to myślę, że Radosław Sikorski i Rafał Trzaskowski mają bardzo duże szanse - podkreśliła. Przyznała, że zastanawia ją "konserwatyzm Sikorskiego". - My i nasi wyborcy jesteśmy centrowi - dodała.

 

Piotr Witwicki przytoczył wpisy byłej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która na Twitterze napisała: "Nie wolno oddać Warszawy Komisarzowi z PIS opamiętajcie się. Nie możemy stracić Warszawy ani Senatu dlatego naszym kandydatem powinien być Radosław Sikorski bo jest do tego przygotowany".

 

 

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym w przypadku, gdyby Rafał Trzaskowski został wybrany na prezydenta RP, jego mandat wygasłby przed upływem kadencji. Dopóki nie zostałby wybrany nowy włodarz miasta, funkcję prezydenta pełniłaby osoba wyznaczona przez Prezesa Rady Ministrów.

 

ZOBACZ: Sikorski kandydatem na prezydenta? "Poważnie to rozważę"

 

- Nie warto stracić ani kawałka Polski dla kogoś z PiS-u, bo to szkodnicy i nieudacznicy. Stawiałabym jednak na Polskę, a później odzyskamy Warszawę - stwierdziła Leszczyna.

 

- Moją kandydatką jest Kidawa-Błońska, która okazała się jedynym twardzielem, prawdziwym mężem stanu, który nie udawał, że płacze nad konstytucją, tylko rzeczywiście konstytucji bronił. Jeśli zrezygnuje, to uważam, że równie dobrym kandydatem jest Rafał Trzaskowski jak Radosław Sikorski - stwierdziła Leszczyna.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie