Tajemniczy wpis Kidawy-Błońskiej. Zdrojewski tłumaczy

Polska
Tajemniczy wpis Kidawy-Błońskiej. Zdrojewski tłumaczy
Polsat News
Bogdan Zdrojewski gościem "Graffiti"

"Prowadź mnie, podążaj za mną, albo zejdź mi z drogi" - napisała w środę wieczorem na Twitterze Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka PO na prezydenta. - To było przede wszystkim bardzo mocne, jednoznaczne powiedzenie, że kandyduje i oczekuje wsparcia - powiedział w "Graffiti" senator PO Bogdan Zdrojewski.

Według nieoficjalnych informacji, część polityków Platformy Obywatelskiej chce zmiany kandydata na prezydenta. W rozmowach wskazują m.in. na szefa PO Borysa Budkę. Dotychczasowa kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska nie zamierza jednak rezygnować z kandydowania.

 

ZOBACZ: Kandydatura Kidawy-Błońskiej zagrożona? Nieoficjalnie: część polityków PO chce zmiany

 

Wieczorny wpis Kidawy-Błońskiej był szeroko komentowany.

 

 

Tomasz Machała zapytał Bogdana Zdrojewskiego, co kandydatka PO miała na myśli. - To było przede wszystkim bardzo mocne, jednoznaczne powiedzenie, że kandyduje i oczekuje wsparcia. Przeciwnicy, którzy będą jej to utrudniać, powinni zejść z tego frontu walki - podkreślił senator PO.

 

Jak dodał, "jedyną osobą, która może zmienić decyzję Kidawy-Błońskiej, jeśli chodzi o kandydowanie, może być Kidawa-Błońska".

 

"Tusk kandydatem znakomitym"

 

Pytany o ewentualną zmianę kandydata Platformy, Zdrojewski odpowiedział: "na kampanię wyborczą, tak twardą, jak się zapowiada, kompletnie nielogiczną, dyskomfortową, Donald Tusk byłby kandydatem znakomitym". - Ale Tusk nie wyraża zgody, więc dywagowanie czy wystartuje i będzie prezydentem jest w tej chwili teoretycznym rozważaniem - dodał.

 

- Nie zmieniam zdania, że Kidawa-Błońska byłaby bardzo dobrym prezydentem, ale nie jestem w jej skórze obecnie i nie wiem, na ile wyczerpujące było to wszystko, co się wydarzyło w ostatnim czasie - podkreślił.

 

- Nie wiem, na ile ona i sztab są w stanie wykazać 200 proc. determinacji, żeby pokonać bardzo słabego prezydenta Andrzeja Dudę - dodał.

 

ZOBACZ: Kidawa-Bońska: jestem zdeterminowana, by kandydować

 

- Kidawa-Błońska była jedynym kandydatem, który w tej kampanii był konsekwentny. Mówiła, że wybory w maju są niemożliwe. Płaci za to swoją cenę, a wszyscy, którzy skakali jak pijane zające czerpią z tego benefity - stwierdził senator PO.

 

Według niego, konsekwencja kandydatki PO "to powód, żeby oddać jej honor i szanse na decyzję, czy chce wziąć udział w tych wyborach". - Na drugim miejscu jest oczywiście nowy szef PO Borys Budka - dodał.

 

WIDEO: zobacz rozmowę z Bogdanem Zdrojewskim

  

 

"Schetyna za długo był przewodniczącym"

 

- Dość dawno mówiłem, że PO powinna mieć zdolność oceny nie tylko kampanii wyborczej, ale też jej konsekwencji. Jeśli zakończy się fatalnie dla PO, to cała partia poniesie konsekwencje - mówił Zdrojewski. 

 

ZOBACZ: "Nie jestem ojcem kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej"

 

Pytany przez Tomasza Machałę, czy możliwy jest powrót Grzegorza Schetyny na stanowisko przewodniczącego PO, Zdrojewski odpowiedział: "nie sądzę, żeby taki scenariusz istniał". - Ambicji i pracowitości Schetynie odmówić nie można, ale etap przewodniczenia PO ma za sobą. Rok za długo był przewodniczącym, dlatego dziś jesteśmy w trudniejszej sytuacji - dodał.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie