2000 tabletów z dostępem do internetu od Grupy Polsat. Trafią do domów dziecka

Polska
2000 tabletów z dostępem do internetu od Grupy Polsat. Trafią do domów dziecka
Pixabay.com/NadineDoerle
Ze względu na brak odpowiedniego sprzętu oraz problemy z dostępem do Internetu wielu uczniów nie może realizować programu zdalnego nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii

Plus wraz z Cyfrowym Polsatem i Fundacją POLSAT przekażą 2 tysiące tabletów do domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych, przede wszystkim odpowiadając na potrzeby rodzin i dzieci związane ze zdalną edukacją i wspierając po raz kolejny społeczną akcję #zostańwdomu.

Ze względu na brak odpowiedniego sprzętu oraz problemy z dostępem do internetu wielu uczniów nie może realizować programu zdalnego nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W tej trudnej dla nich sytuacji, chcąc wyrównać szanse zdobywania wiedzy, sieć Plus, Cyfrowy Polsat oraz Fundacja POLSAT postanowiły wesprzeć placówki, które ze względu na liczebność dzieci objętych opieką, najbardziej odczuwają problemy wynikające z konieczności prowadzenia zajęć na odległość.

 

Pomoc dzieciom od lat jest wpisana w działalność Grupy Polsat

 

Za pośrednictwem Fundacji POLSAT, która od wielu lat zajmuje się pomocą potrzebującym, 2 tysiące tabletów z dostępem do Internetu trafi do domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie całego kraju.

 

ZOBACZ: #Zostańwdomu z Cyfrowym Polsatem i siecią Plus. Jeszcze więcej kanałów w "otwartym oknie"

 

- Dzięki zaangażowaniu Fundacji POLSAT możemy przekazać ponad 2 tysiące tabletów najbardziej potrzebującym. Ci, których postanowiliśmy wesprzeć, są w szczególnie trudnej sytuacji, zwłaszcza jeśli chodzi o zdalne nauczanie. A że pomoc dzieciom od lat jest wpisana w działalność naszej Grupy, to z radością podjęliśmy działania i tym razem - poinformował Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus. 

 

- Chcemy ułatwić tym rodzinom i dzieciom funkcjonowanie w nowej rzeczywistości i zapewnić zdalny dostęp do wiedzy, kolegów i najbliższych - powiedziała Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji POLSAT. - Mam nadzieję, że nasze wsparcie choć odrobinę w tym pomoże, sprawi, że kontakt ze szkołą będzie łatwiejszy, odrabianie lekcji sprawniejsze i przyjemniejsze, a czas wolny zostanie urozmaicony - podkreśliła.

 

"To są magiczne tablety"

 

Aldridge-Holc na antenie Polsat News powiedziała, że w przekazanych tabletach dostęp do internetu będzie bezpłatny. - Mam nadzieję, że te tablety rzeczywiście przyczynią się do poprawy sytuacji tych dzieci najbardziej potrzebujących - mówiła.

 

- Kochane dzieciaki, to są magiczne tablety, bo razem z nimi przesyłamy całą masę miłości i odrobinkę naszego fundacyjnego serca - zwróciła się do dzieci Prezes Fundacji POLSAT.

 

WIDEO: rozmowa z Krystyną Aldridge-Holc

  

Krystyna Aldridge-Holc podziękowała również wszystkim kurierom, którzy dostarczają tablety. – Robicie państwo wspaniałą robotę, jesteśmy wam bardzo wdzięczni, bo dzieciaki naprawdę na te tablety czekają - mówiła.

 

WIDEO: Tablety od Plusa, Cyfrowego Polsatu i Fundacji Polsat dla najbardziej potrzebujących uczniów - #zostańwdomu

 

 

bia/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie