Fundacja Polsat wspiera personel medyczny

Polska
Fundacja Polsat wspiera personel medyczny
Polsat News
Sprzęt dla personelu medycznego

Fundacja Polsat wspiera personel medyczny zaangażowany w walkę z koronawirusem. Środki ochrony osobistej, takie jak maseczki, kombinezony czy płyny do odkażania trafiły już do kilkudziesięciu ośrodków w Polsce.

- Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni czy diagności laboratoryjni są na pierwszej linii frontu w walce z pandemią. Oni pracują potencjalnie z pacjentami zakażonymi, więc muszą dbać o siebie; także po to, by nie roznosić koronawirusa - powiedział dziennikarz Polsat News Bartosz Kwiatek, gospodarz programu #JesteśmyDlaDzieci emitowanego na antenie stacji.

 

Pięć województw i 30 placówek

 

Jak podkreślił, zdrowie tych osób jest szczególnie ważne, gdy zmagamy się z niedoborem personelu medycznego. - Stąd też sprzętu ochronnego typu maseczki, gogle, przyłbice, kombinezony, rękawice, nigdy nie jest za wiele, bo te środki trzeba bardzo często wymieniać - zaznaczył Kwiatek.

 

ZOBACZ: Dzięki widzom Polsatu do szpitali trafią 3 mln zł. Pieniądze pomogą w walce z koronawirusem

 

Taki sprzęt Fundacja Polsat przekazała już do 30 placówek w pięciu województwach. Są to pogotowia ratunkowe, szpitale powiatowe, szpitale jednoimienne oraz domy pomocy społecznej. Środki na ich zakup - 3 miliony złotych (2 480 000 złotych od reklamodawców, pozostałe ponad pół miliona dołożyła Telewizja Polsat) pochodziły z akcji "Reklama na Ratunek - Razem w walce z koronawirusem". Wcześniej Fundacja Polsat przeznaczyła 2 miliony złotych ze środków własnych na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla służby zdrowia.

 

Wsparcie dla rodziców chorych dzieci

 

Na co dzień fundacja pomaga w dofinansowaniu leczenia i rehabilitacji dzieci. - W dobie pandemii kontynuujemy te działania, choć sama rehabilitacja jest utrudniona, gdyż podopieczni nie mogą wyjeżdżać na zajęcia ani turnusy rehabilitacyjne. Obowiązek rehabilitacji spoczywa więc na rodzicach, którzy kontaktują się z terapeutami on line - podkreśliła Agnieszka Grzegorczyk, członek zarządu Fundacji Polsat.

 

WIDEO: fragment programu "Nowy Dzień" w Polsat News 

W najbliższą niedzielę o godz. 13:30 Bartosz Kwiatek będzie rozmawiał na ten temat ze swoimi gośćmi, którymi będą prof. Paweł Januszewicz oraz dr Agnieszka Stępień, fizjoterapeutka. - Sala rehabilitacyjna zamieniła się dzisiaj na dom, a rehabilitantami stali się rodzice. Jest to dla nich duża trudność, niemniej rehabilitacji nie powinno się przerywać, bo straty mogą być nie do odrobienia. Nasi eksperci udzielą rodzicom ważnych wskazówek - podkreślił Bartosz Kwiatek.

 

Pozostałe dzieci, które przebywają teraz w domach, mogą dzięki Fundacji Polsat każdego dnia o godz. 20:00 posłuchać bajek na Instagramie, które czytają im znani dziennikarze i artyści.

emi/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie