Znany polski przewoźnik wznawia kursy do Niemiec

Biznes
Znany polski przewoźnik wznawia kursy do Niemiec
Facebook/ Sindbad
Firma Sindbad zdecydowała się wznowić połączenia autokarowe z Niemcami

Firma Sindbad z Opola, po ponad miesięcznej przerwie wznowiła przewozy autokarowe z Niemiec do Polski. Chętni przyjadą z Kolonii oraz Stuttgartu do Krakowa. 4 maja siatka połączeń rozszerzy się, obejmując również wyjazdy z Polski. Przyjeżdżający do Polski nadal muszą odbyć kwarantannę trwającą 14 dni.

O wznowieniu kursów przewoźnik poinformował na Facebooku. "Przejazdy z Kolonii do Krakowa odbędą się 25, 27 i 30 kwietnia, natomiast ze Stuttgartu do Krakowa 27 i 30 kwietnia. Podróż w tych dniach możliwa jest wyłącznie z/do miejscowości wskazanych w powyższych rozkładach jazdy" - napisano.


Majowy rozkład poszerzony o nowe miasta


Od 4 maja Sindbad zdecydował się na wprowadzenie specjalnej oferty na codzienne, bezprzesiadkowe połączenia na trasie Polska-Niemcy-Polska. Wszystko to w związku z częściowym zniesieniem obostrzeń dotyczących przemieszczania się.


Na drogi powrócą autokary na trasach z Przemyśla do: Hamburga, Monachium, Bremen, Aachen, Stuttgartu. Do trzech ostatnich miast będą mogli pojechać również pasażerowie z Olsztyna.

 

ZOBACZ: Emilewicz podała termin "odmrożenia" gospodarki

 

Rozkład będzie obowiązywać, jak zaznacza firma - wstępnie, do 31 maja. Bilety zakupione w specjalnej ofercie nie podlegają zwrotom. Jednocześnie, Sindbad zapowiada sukcesywne uruchamianie połączeń na kolejnych kierunkach.


"Prosimy o śledzenie naszych komunikatów" - podkreślono.

 

Obowiązkowa maseczka

 

Do czasu zniesienia nakazu zachowania dystansu społecznego, Sindbad zapewnia pasażerowi podwójne miejsce siedzące. Podróżny ma obowiązek podróżować w maseczce. Jeśli będą u niego widoczne objawy, takie jak wysoka temperatura, kaszel, duszności - nie będzie mógł skorzystać z przejazdu.


Po każdym kursie autokary podlegają dezynfekcji specjalnymi środkami na bazie alkoholu, a po powrocie na bazę, pojazdy są dodatkowo kompleksowo ozonowane. Na ich pokładach znajdują się środki do dezynfekcji rąk.

 

ZOBACZ: Rząd przedłużył obowiązkową kwarantannę. Polsat News poznał szczegóły

 

Kwarantanna do odwołania

 

Przypomnijmy, że w Polsce do odwołania przedłużony został obowiązek kwarantanny dla osób, które przekraczają granicę i udają się do miejsca zamieszkania lub pobytu w Polsce. Osoby te muszą odbyć kwarantannę - trwającą 14 dni licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy - wraz z osobami wspólnie zamieszkującymi lub gospodarującymi.

ac/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie