Gowin ma plan "odmrożenia" polskiej gospodarki. Podał termin

Polska
Gowin ma plan "odmrożenia" polskiej gospodarki. Podał termin
Polsat News
"Dziennie tracimy miliard złotych. Jeżeli nasza gospodarka będzie zamrożona przez kolejnych wiele tygodni, to będą do starty porównywalne z okresem II wojny światowej"

Rozmowy z Borysem Budką i z innymi liderami opozycji toczę w imieniu całej Zjednoczonej Prawicy. Budka przedstawił swoje propozycje, które - okazało się - nie mają poparcia Lewicy. Cierpko zareagowało na nie także PSL - mówił w "Graffiti" Jarosław Gowin. - W najbliższych dniach przedstawię plan dojścia do odmrożenia gospodarki - poinformował lider Porozumienia. 

- Do zmiany konstytucji potrzebujemy 72 głosów opozycji. Taka jest misja, której się podjąłem. Jeżeli kładzie się na stole własne propozycje, to trzeba być otwartym na argumenty drugiej strony - powiedział były wicepremier w Polsat News. Jak mówił, sytuacja jest nadzwyczajna.

 

- Stoimy w obliczu historycznego kataklizmu - zdrowotnego i gospodarczego. W tej sytuacji obowiązkiem każdego polityka i każdej partii jest rozmawiać - dodał.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

- Moim zdaniem standardem powinno być utrzymywanie możliwie dobrych relacji między przedstawicielami obozu rządowego, a przedstawicielami opozycji. Nieprzypadkowo naszą partię nazwaliśmy Porozumienie - wskazał gość "Graffiti". 

 

Wideo: "W najbliższych dniach przedstawię plan dojścia do odmrożenia gospodarki"

 

  

 

Dodał, że chce zaprosić liderów i ekspertów KO do rozmowy nt. "planów Sośnierza", który polegałby na jednoczesnym zduszaniu epidemii i wyprowadzeniu polskiej gospodarki. - Do takiej rozmowy dojdzie już w najbliższy piątek - mówił Gowin. 

 

"Miliard złotych strat dziennie"

 

- Dziennie tracimy miliard złotych. Jeżeli nasza gospodarka będzie zamrożona przez kolejnych wiele tygodni, to będą do starty porównywalne z okresem II wojny światowej. Nie możemy sobie na to pozwolić. Dlatego trzeba prowadzić działania obliczone na obniżanie liczby zachorowań, ale z drugiej strony trzeba jak najszybciej wracać do pracy. Mam świadomość, że to się czasami wiąże z tragicznymi wyborami - ocenił. 

 

ZOBACZ: Co trzeci Polak pracuje z domu z obawy przed koronawirusem

 

- Jeżeli dalej będziemy zamrażać gospodarkę, to być może uratujemy setki istnień ludzkich, ale konsekwencją będzie śmierć dziesiątków tysięcy na inne choroby albo na skutek biedy - podkreślił.

 

- W najbliższych dniach przedstawię plan dojścia do odmrożenia gospodarki, w którym w pełni polska gospodarka powinna ruszyć od początku lipca - poinformował lider Porozumienia. 

 

- To termin ostateczny - zaznaczył. 

 

Kiedy wybory?

 

Jego zdaniem odmrażanie gospodarki powinno zacząć się wcześniej. - To, że od wczoraj dostępne są parki czy lasy to krok zbyt nieśmiały - ocenił.

 

ZOBACZ: Włoski hotel w kurorcie pozwał ministerstwo zdrowia Chin

 

Piotr Witwicki pytał kiedy zdaniem byłego wicepremiera mogą odbyć się wybory. - Najbardziej realistycznym obecnie terminem jest połowa sierpnia - odparł. 

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie