Turyści na kwarantannie, lwy na ulicy - tak zwierzęta korzystają z wolności

Świat
Turyści na kwarantannie, lwy na ulicy - tak zwierzęta korzystają z wolności
Richard Sowry/ Kruger National Park
W RPA lwy spały na środku drogi dla turystów

Kiedy świat walczy z koronawirusem, zwierzęta cieszą się ze swobody. To nie pierwszy raz, gdy widzimy, jak natura korzysta z nieobecność człowieka. Tym razem popisywały się lwy w RPA, które postanowiły przejąć dla siebie ulicę.

Drzemka na środku drogi? Według lwów z Parku Narodowego Krugera to idealny pomysł, a szczególnie teraz, kiedy ruch jest tak znikomy. Wszystko oczywiście za sprawą koronawirusa, który zmusił wiele parków narodowych oraz ogrodów zoo-logicznych do tymczasowego zamknięcia.

 

ZOBACZ: Stres, depresja, bezsenność. Skutki kwarantanny

 

Na śpiące zwierzęta w nietypowej scenerii trafił strażnik parku Richard Sowry podczas patrolowania terenu. W trakcie zamknięcia, z powodu koronawirusa, mężczyzna m.in. chroni zwierzęta przed kłusownikami.

 

 

Przyznał, w rozmowie z BBC, lwy nie wystraszyły się, nawet kiedy robił zdjęcia telefonem komórkowym. - Są przyzwyczajone do ludzi w pojazdach - zaznaczył. -Wszystkie zwierzęta odczuwają instynktowny strach przed ludźmi pieszo, więc gdybym szedł, nigdy nie pozwoliłby mi się tak zbliżyć - dodał.

 

"Utrzymanie infrastruktury wymaga sporo pracy"

 

Tymczasowe zamknięcie terenu dla turystów spowodowało, że zwierzęta poczuły pełną swawolę, dzikie koty przychodzą nawet na pole golfowe w parku.

 

ZOBACZ: Papież zażartował o whisky. "To prawdziwa woda święcona"

 

- To są trudne czasy dla wszystkich, a intencją było sprawienie ludziom radości - tłumaczył Sowry. Dzięki niemu i mediom społecznościowym fotografie miały okazję dotrzeć do osób na całym świecie. -Strażnicy są tam, by wykonywać swoje normalne obowiązki - mówił z kolei w rozmowie z BBC rzecznik prasowy parku Isaac Phaala. -Utrzymanie infrastruktury wymaga sporo pracy, aby po otwarciu parku nie zaczynać od zera - podkreślił.

 

ms/ bbc.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie