Praca w dobie pandemii. Wyślij nam swoje zdjęcie

Polska
Praca w dobie pandemii. Wyślij nam swoje zdjęcie
PAP/Marcin Bielecki
Obowiązek zasłaniania ust i nosa w zakładach pracy

Od czwartku obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w zakładach pracy i budynkach użyteczności publicznej. Dotyczy głównie pracowników, którzy mogą mieć kontakt z inną osobą. Ministerstwo zdrowia regularnie przypomina również o zachowaniu co najmniej 2-metorwego odstępu. Pokaż nam, w jaki sposób twoja firma stosuje się do ograniczeń i wyślij nam swoje zdjęcie.

"Od czwartku wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, w których trudno jest zachować bezpieczną odległość od innej osoby" - informuje ministerstwo zdrowia. Resort przypomina, że zasłanianie ust i nosa "nie zwalnia z konieczności zachowania odpowiedniego dystansu" wynoszącego m.in. 2 metry.

 

ZOBACZ: Kiedy koniec noszenia maseczek? Minister zdrowia odpowiada

 

Ministerstwo radzi, by maseczka której używamy powinna być wygodna i szczelnie przylegać do twarzy, posiadać zauszniki z elastycznej gumy, składać się z wielu warstw tkaniny, pozwalać na swobodne oddychanie oraz nadawać się do prania i suszenia w pralce bez uszkodzenia lub zmiany kształtu maseczki.

 

Wasze zdjęcia z biur i zakładów pracy możecie przesłać przez platformę Twój News. Pokażemy je w portalu polsatnews.pl i na antenie Polsat News.

 

"Odmrażanie gospodarki"

 

Nowe zasady w funkcjonowaniu sklepów, otwarty wstęp do lasów i parków oraz możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych - to niektóre ze złagodzonych obostrzeń, które w czwartek ogłosił premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Nowe regulacje wejdą w życie w poniedziałek 20 kwietnia.

 

Zmiany w handlu i usługach mają dotyczyć liczby osób w sklepach. W tych o powierzchni do 100 m2, będą mogły przebywać cztery osoby na jedną kasę. W sklepach powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2 powierzchni.

 

 

- Jednocześnie pracownicy sklepów będą poddawani kontroli zdrowia, mierzeniu temperatury. Wszystkie środki dezynfekcji muszą zostać wzmocnione - powiedział premier Morawiecki.

 

ZOBACZ: Rząd łagodzi obostrzenia. Zmiany dotyczą m.in. sklepów i lasów

 

Możliwe będzie także przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Podkreśla się jednak, że powinno się zachowywać dystans społeczny i zasłaniać usta i nos maseczką.

 

Zgodnie ze nowymi wytycznymi, możliwy będzie wstęp do lasów i parków. Nie będzie można jednak korzystać z placów zabaw.

 

- Otworzymy lasy i parki, przy czym nie traktujmy tego jako zaproszenia do niekontrolowanej rekreacji, do bardzo szerokich wyjść; to ma być zwiększony komfort zdrowia psychicznego dla ludzi i tak do tego podchodzimy - mówił premier.

 

Z obostrzeń wyłącza się także ograniczenie przemieszczania się bez dorosłego osób nieletnich powyżej 13. roku życia. Zmienia się także maksymalna liczba osób w miejscach kultu religijnego. W świątyniach będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 m2 powierzchni.

bas/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie