Zatrzymali do kontroli auto. Za kierownicą siedział 9-latek

Polska
Zatrzymali do kontroli auto. Za kierownicą siedział 9-latek
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/Alina Zienowicz
Do zatrzymania doszło w okolicy Stadionu Narodowego, gdzie obowiązuje zakaz ruchu w obu kierunkach

Funkcjonariusze w okolicy Stadionu Narodowego zatrzymali samochód. Za jego kierownicą siedział 9-letni chłopiec - przekazała we wtorek nadkom. Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji VII. 45-letni ojciec dziecka tłumaczył, że chciał sprawić synowi oraz córce przyjemność i uatrakcyjnić wspólnie spędzany świąteczny czas.

- 9-latek za kierownicą? Czy to możliwe? Policjanci pełniący wczoraj służbę w okolicy Stadionu Narodowego przekonali się o tym, że owszem - możliwe - poinformowała we wtorek policjantka i dodała, że po południu naczelnicy wydziału prewencji wspólnie z dzielnicowym i żandarmem wojskowym przeprowadzili nietypową interwencję.

 

ZOBACZ: Rajd 14-latków po centrum Poznania. Ukradli auto babci [WIDEO]

 

Kiedy przejeżdżali w okolicy Stadionu Narodowego zauważyli, że kierowca skody porusza się w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz ruchu w obu kierunkach. Funkcjonariusze zatrzymali więc samochód do kontroli.

 

Z tyłu siedziała starsza siostra

 

- Za kierownicą siedział 9-letni chłopiec, to on prowadził samochód. Na siedzeniu obok pasażerem był jego ojciec, a z tyłu siedziała rok starsza siostra - przekazała nadkom. Joanna Węgrzyniak.

 

Jak podała, 45-letni ojciec dzieci i właściciel samochodu tłumaczył mundurowym, że chciał tylko sprawić dzieciom jakąś przyjemność oraz, że postanowił uatrakcyjnić wspólnie spędzane święta.

 

ZOBACZ: Grupa SPEED: na piechotę gonili motorowerzystę. Efekt pościgu chyba ich zaskoczył [WIDEO]

 

Dzielnicowy nałożył na mężczyznę mandat, a rodzeństwo trafiło od opiekę matki. 

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie