81-latka w bmw wjechała w przystanek. 12 osób rannych

Świat
81-latka w bmw wjechała w przystanek. 12 osób rannych
Polizei NRW Essen/YouTube/Bild
W Niemczech rozgorzała dyskusja, czy osoby w podeszłym wieku powinny mieć prawo jazdy

81-letnia kobieta wjechała bmw w grupę ludzi na przystanku tramwajowym w Essen. Z tramwaju akurat wysiadali ludzie. 12 osób zostało rannych, trzy są w stanie krytycznym, a cztery w ciężkim. Przyczyn wypadku jeszcze nie ustalono. Seniorka, która siedziała za kierownicą szarego bmw, sama trafiła z obrażeniami do szpitala.

Krzyki przerażenia mieszające się z syrenami służb ratunkowych - taki obraz malował się w sobotni wieczór na ulicy Essen.

 

"Właśnie wysiedli z tramwaju"

 

Była godz. 17:30, gdy szare BMW X1 wjechało w grupę osób na przystanku Gervinusstraße. - Właśnie wysiedli z tramwaju - przyznał rzecznik policji Christoph Wickhorst w rozmowie z dziennikiem "Bild". 

 

ZOBACZ: "Nikt w Polsce specjalnie pieszych nie rozjeżdża". Eksperci o wypadku w Żyrardowie

 

Auto poruszało się ze znaczną prędkością, więc skutki wypadku były poważne. 12 osób trafiło do szpitala. Media donoszą, że trzy osoby są w stanie krytycznym, a cztery w ciężkim. 

 

 

Okazało się, że za kierownicą bmw siedziała 81-letnia kobieta. Policja wciąż jednak nie ustaliła, z jakiego powodu seniorka zjechała z jezdni, uderzając w ludzi. Kobieta również trafiła do szpitala z niegroźnymi obrażeniami. Autem podróżował z nią pasażer, ale niemieckie media nie podają informacji o tym, czy on również ucierpiał w wypadku. 

 

 

Trzy osoby poniosły śmierć w Saksonii. Za kierownicą 76-latek

 

Tego samego dnia doszło do poważnego wypadku w pobliżu Delitzsch, w którym zginęło trzech pasażerów samochodu w wieku 69, 71 i 72 lat. Sprawcą wypadku był 76-letni kierowca, który nie zatrzymał się, napotykając korek na drodze krajowej i uderzył w trzy inne  samochody przed nim. Kierowca przeżył, jest ciężko ranny.

 

Po obu wypadkach rozgorzała w Niemczech dyskusja, czy osoby w podeszłym wieku powinny prowadzić samochody, a jeśli tak, to czy nie powinny przechodzić częstszych i bardziej rygorystycznych badań medycznych. 

grz/luq/ "Bild", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie