Grupa SPEED: na piechotę gonili motorowerzystę. Efekt pościgu chyba ich zaskoczył [WIDEO]

Moto
Grupa SPEED: na piechotę gonili motorowerzystę. Efekt pościgu chyba ich zaskoczył [WIDEO]
KWP Katowice
Śląska grupa SPEED dysponuje m.in.: BMW GT Serii 3 i Kią Stinger, ale i na piechotę dają radę

43-letni mieszkaniec Rybnika, który z 2 promilami uciekał na skuterze przed policjantami, wjechał w las. Myślał, że jest już bezpieczny. Wolnością cieszył się przez 5 minut… Dogonili go dwaj funkcjonariusze z grupy SPEED. Na piechotę.

W Rybniku 43-letni motorowerzysta postanowił uciec przed radiowozem, omijając szlaban i wjeżdżając na leśną drogę. Uciekinier wiedział, że samochód nie będzie w stanie ominąć przeszkody.

 

Jednak mężczyzna wolnością cieszył się przez 5 minut. Tyle potrzebowali policjanci, żeby dogonić go...pieszo.

 

Powodem ucieczki 43-latka były 2 promile alkoholu w jego organizmie, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

WIDEO: Mają BMW GT Serii 3 i Kia Stinger, ale i na piechotę potrafią dogonić 

  

 

Wyprzedzanie na skrzyżowaniu i inne przypadki

 

Kolejny pijany kierowca wpadł w ręce mundurowych w Czerwionce-Leszczynach. 37-letni mieszkaniec miasta kierował jaguarem, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas jazdy z dużą prędkością wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych i na podwójnej ciągłej linii. Pijani kierujący odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie.

 

ZOBACZ: Odgryzł policjantowi palec. Pościg w centrum Poznania [WIDEO]


Dwaj inni kierowcy uwiecznieni na filmie zarejestrowanym przez nieoznakowany radiowóz byli trzeźwi. Niestety ich styl jazdy pozostawiał wiele do życzenia. 47-latek za kierownicą mercedesa poruszał się z prędkością 111 km/h na drodze w terenie zabudowanym, na której obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy oraz ukarali go mandatem.


Natomiast w Dąbrowie Górniczej 39-letni kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi. Sprawca również został ukarany mandatem.

 

  

 

BMW GT Serii 3 i Kia Stinger

 

Funkcjonariusze z grupy SPEED do działań wyjeżdżają wyposażonymi w wideorejestratory najnowszymi, nieoznakowanymi radiowozami z silnikami o mocy przekraczającej 200 KM. Są to m.in.: BMW GT Serii 3 i Kia Stinger. Policjanci z grupy SPEED dysponują także oznakowanymi radiowozami BMW Serii 3. Okazuje się jednak, o czym świadczą ostatnie nagrania, że nie zawsze są one niezbędne, a funkcjonariuszom wystarczy kondycja i dobre buty. 

 

ZOBACZ: Pościg na autostradzie w Niemczech. W skradzionym aucie Polak pod wpływem narkotyków

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie