Do kiedy zamknięte bary, restauracje i kina? Jest decyzja rządu

Biznes
Do kiedy zamknięte bary, restauracje i kina? Jest decyzja rządu
Pixabay.com/jarmoluk

Przedłużamy obowiązujące ograniczenia; do 19 kwietnia pozostają obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów usługowych, a także utrzymane zostają ograniczenia dotyczące liczby osób w sklepach i kościołach - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Wszystkie restauracje, kawiarnie czy bary mogą świadczyć jedynie usługi na wynos i na dowóz.

- Przedłużamy obowiązujące obostrzenia. Przedłużamy wszystkie regulacje przeciwko koronawirusowi, ponieważ - potwierdzają to eksperci zagraniczni i krajowi - że one działają dobrze - powiedział szef rządu w czwartek.

 

Zamknięte galerie, kina, nie pójdziemy do fryzjera

 

- Na ten moment o jeden tydzień, do 19 kwietnia przedłużamy obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin teatrów, wszystkich tego typu miejsc, ale także zakładów fryzjerskich, kosmetycznych i punktów usług, o których mówiliśmy wczesnej - oświadczył szef rządu. Jak dodał, dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach.

 

Przedłużone o tydzień zostały również restrykcje dotyczące lokali gastronomicznych. Wszystkie restauracje, kawiarnie czy bary mogą świadczyć jedynie usługi na wynos i na dowóz.

 

 

Bez zabaw i imprez masowych

 

- Ograniczenia dotyczące imprez masowych obowiązują do odwołania - oświadczył. Podkreślił, że Polska, jako jedno z pierwszych państw w Europie wdrożyła takie rozwiązania.

 

Zaznaczył również, że Polska stara się podchodzić z empatią do innych państw borykających się z kryzysem wywołanym pandemią. Wskazał, że polscy wojskowi medycy prowadzili misję pomocową we Włoszech, Polska dzieli się także środkami ochrony.

 

 

Premier wskazał, że liczne analizy i statystyki pokazują, że gdyby nie zastosowanie obostrzeń, nakazów i zakazów, skala zakażeń koronawirusem w Polsce byłaby znacznie większa. - Nie mielibyśmy ok. 5,5 tys. zachorowań, tylko może nawet 40 tys. lub więcej - zauważył.

 

 

pgo/hlk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie