22-latek zakpił z epidemii i przepisów. Grozi mu grzywna do 30 tys. złotych

Polska
22-latek zakpił z epidemii i przepisów. Grozi mu grzywna do 30 tys. złotych
Śląska Policja
Mężczyzna zapalił papierosa przed komisariatem policji

22-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic (Śląskie) chciał zakpić z zagrożenia epidemią koronawirusa i obowiązujących przepisów o jej zwalczaniu. Poszedł pod komisariat policji, by zapalić papierosa. Teraz grozi mu słona kara – poinformowali w środę bielscy policjanci.

- 22-latek z Czechowic-Dziedzic wyszedł na spacer, żeby zapalić papierosa. Zrobił to przed komisariatem policji. Nie dość, że złamał tym obowiązujące obostrzenia w przemieszczaniu się, to jeszcze swoją postawą wykazał wyjątkowo lekceważący stosunek do prawa wprowadzonego w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Policjanci ustalili, że jedynym powodem jego zachowania była chęć zakpienia sobie z zagrożenia epidemią i obowiązujących przepisów o jej zwalczaniu – powiedział rzecznik bielskich policjantów asp. szt. Roman Szybiak.

 

ZOBACZ: Wchodzili do pubu tylnymi drzwiami. Mogą zapłacić po 5 tys. zł grzywny

 

Policjanci skierowali przeciwko 22-latkowi wniosek o ukaranie do sądu w Pszczynie, który może nałożyć na niego grzywnę 5 tys. zł.

 

- Ponieważ mężczyzna swoją postawą rażąco zlekceważył prawo, policjanci wystąpili też do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może na lekkomyślnego czechowiczanina nałożyć karę finansową nawet 30 tys. złotych – dodał Szybiak.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie