Wchodzili do pubu tylnymi drzwiami. Mogą zapłacić po 5 tys. zł grzywny

Polska
Wchodzili do pubu tylnymi drzwiami. Mogą zapłacić po 5 tys. zł grzywny
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Helder Ribeiro

Klienci jednego z pubów w Toruniu wpuszczani byli przez pracującą tam osobę tylnymi drzwiami. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a osoby, które nie respektowały obostrzeń dotyczących epidemii koronawirusem, mogą zapłacić po 5000 zł grzywny.

- Pracownica jednego z osiedlowych pubów w rejonie działania komisariatu Toruń-Śródmieście wpuszczała klientów tylnymi drzwiami. Ani ona, ani wpuszczone przez nią osoby nie potrafiły wytłumaczyć swojej obecności w lokalu. Teraz wszyscy muszą się liczyć z odpowiedzialności za złamanie przepisów kodeksu wykroczeń. O wysokości kary, która może wynieść nawet 5000 zł, jak w każdym takim przypadku zdecyduje sąd  - poinformowała w środę rzecznik prasowa toruńskiej policji podinsp. Wioletta Dąbrowska.

 

Pub jest w śródmieściu. Policjanci postanowili sprawdzić, dlaczego kilka osób wchodzi do niego tylnymi drzwiami. Pracownica lokalu nie chciała wpuścić ich do środka, twierdząc, że jest tam tylko z jedną inną osobą. Funkcjonariusze w to jednak nie uwierzyli i postanowili przeszukać lokal.

 

ZOBACZ: Zamiast w miejscu kwarantanny, siedział nagi na łące

 

Tam zastali pięć osób, które nie były w stanie wytłumaczyć swojej obecności w pubie w trakcie epidemii.

 

- Teraz policjanci z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Osoby przebywające w lokalu muszą się liczyć z tym, że skierują wniosek do sądu o ich ukaranie za złamanie przepisów kodeksu wykroczeń dotyczących nowych rozporządzeń. Należy pamiętać, że za ten czyn może grozić grzywna nawet do 5000 złotych - wyjaśniła rzecznik prasowa.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie