Nie żyje aktor znany z "Gwiezdnych Wojen". Był zakażony koronawirusem

Świat
Nie żyje aktor znany z "Gwiezdnych Wojen". Był zakażony koronawirusem
Disney/Kadry z filmów
Andrew Jack pracował przy wielu hitowych produkcjach

Andrew Jack, brytyjski aktor, trener dialektu i wokalu zmarł po zakażeniu koronawirusem. O śmierci 76-latka poinformował agentka aktora. Jack wcielił się w rolę majora, a następnie generała Ematta, w VII i VIII części sagi "Gwiezdne Wojny".

Andrew Jack na planie najczęściej pojawiał się w roli trenera dialektów. Pracował przy ponad 100 produkcjach m.in. filmach Marvel Cinematic Universe takich jak "Thor: Ragnarok, "Avengers: Wojna bez granic" i "Avengers: Koniec gry", a także przy kultowej trylogii "Władca Pierścieni".

 

ZOBACZ: "Nie jesteś niezniszczalny." Apel siostry zmarłego pracownika resortu sprawiedliwości

 

Po drugiej stronie kamery pojawił się w m.in. "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" oraz "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi". W obu filmach wcielił się w rolę Cauluana Ematta.

 

"Był bardzo niezależny, zakochany w żonie"

 

Aktor odszedł we wtorek w szpitalu w Surrey w Anglii. Jak przyczynę śmierci podano chorobę koronawirusową COVID-19.

 

"Andrew mieszkał na jednej z najstarszych łodzi na Tamizie. Był bardzo niezależny, a jednocześnie szaleńczo zakochany w swojej żonie, również trenerce dialektów Gabrielle Rogers" - przekazała agentka aktora Jill McCullough.

 

"Niestety, Gabrielle została zatrzymana na kwarantannie w Australii. Nie mogła porozmawiać z Andrew w ostatnich chwilach jego życia. Prawdopodobnie jego pogrzeb w ogóle się nie odbędzie" - dodała McCullough.

 

ZOBACZ: Największy dobowy wzrost zgonów w W. Brytanii. Zmarły 563 osoby

 

Hołd zmarłemu za pośrednictwem Twittera złożył amerykański aktor Sean Astin, który pracował z Jackiem przy trylogii "Władca Pierścieni". "Andrew Jack był równie silny i łagodny, Andrew Jack był śmieszny, Andrew Jack był genialny, wszyscy kochaliśmy Andrew Jacka" - napisał aktor.

 

 

Ostatnim projektem Jacka była praca przy nowym "Batmanie". Film z Robertem Patinsonem w roli głównej będzie miał premierę w 2021 r.

bas/ CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie