Ksiądz spowiada przez okno swojej pustelni. "Proszę mnie wzywać dźwiękiem kołatki"

Polska
Ksiądz spowiada przez okno swojej pustelni. "Proszę mnie wzywać dźwiękiem kołatki"
lasbielanski.pl
Ksiądz spowiada z okna swojej pustelni. W zakratowanym oknie umieszczono folię.

Spowiadam pojedyncze osoby przez okno mojej pustelni. Proszę mnie wzywać dźwiękiem kołatki - pisze ks. Wojciech Drozdowicz, proboszcz warszawskiej parafii pod wezwaniem błogosławionego Edwarda Detkensa w Lesie Bielańskim.

Ksiądz informuje, że będzie spowiadał od poniedziałku do soboty w godzinach od 9 do 15.

 

Jak wyjaśnił kapłan, zainteresowani wierni mają się udać przed okno pustelni nr 9, która znajduje się "za kościołem i karuzelą J. Wilkonia".

 

Na załączonym zdjęciu widać jak ksiądz w oknie swojej pustelni przyjmuje wiernego. W zakratowanym oknie umieszczono folię.

 

Parafia podkreśla, że msze św. transmitowane są na Facebooku. Intencje mszalne także należy składać przez internet. "W niedzielę 5 kwietnia zostańcie w swoich domach. Ksiądz kardynał udzielił dyspensy" - przypomniano.

 

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 24 marca, od 25 marca do 11 kwietnia we mszy św. lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do pięciu osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Podobny zapis znalazł się w zarządzeniu wydanym 26 marca przez metropolitę białostockiego abp. Tadeusza Wojdę, dotyczącym sprawowania czynności liturgicznych w stanie epidemii.

 

msl/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie