"Rekolekcje w kwarantannie". Kościół wychodzi z internetową propozycją

Polska
"Rekolekcje w kwarantannie". Kościół wychodzi z internetową propozycją
PAP/Wojtek Jargiło
"Rekolekcje w kwarantannie" będą składały się z trzech codziennych konferencji wygłaszanych przez trzech duszpasterzy z diecezji warszawsko-praskiej

"Rekolekcje w kwarantannie" - to propozycja ogólnopolskich rekolekcji internetowych o wierze, nadziei i miłości. Od 24 marca przez pięć dni o godz. 8.00, 16.00 i 20.00 będą umieszczane ok. 2-minutowe konferencje na Twitterze, Facebooku, kanale YouTube episkopatu i na stronie www.episkopat.pl oraz na kanale YouTube telewizji SalveNet.

W przekazanej we wtorek informacji przez biuro prasowe KEP, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia bp Romuald Kamiński powiedział: bardzo wielu ludzi pozostaje w kwarantannie na czas epidemii. Trudne są wtedy warunki, żeby korzystać z rekolekcji, czy też być w świątyni. Dlatego SalveNet przygotowała na najbliższy tydzień rekolekcje.

 

ZOBACZ: Msza bez rodzin, uroczystości przy grobie. Pogrzeby w Polsce w dobie koronawirusa

 

Rekolekcje te odbywać się będą pod patronatem biskupa diecezji warszawsko-praskiej Romualda Kamińskiego.

 

Wiara, nadzieja i miłość

 

Internetowe "Rekolekcje w kwarantannie" będą składały się z trzech codziennych konferencji wygłaszanych przez trzech duszpasterzy z diecezji warszawsko-praskiej. O godz. 8.00 temat "Wiary" podejmie ks. Bogusław Kowalski, proboszcz parafii katedralnej. O nadziei o godz. 16.00 będzie mówił ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Natomiast o miłości, o godz. 20.00 - ks. Marek Kruszewski, duszpasterz małżeństw i rodzin.

 

"Rekolekcje w kwarantannie" to tylko jedna z propozycji rekolekcji wielkopostnych online. Wiele propozycji pojawia się również na stronach diecezji i parafii. Listę transmisji rekolekcji z całej Polski można znaleźć m.in. na stronie www.episkopat.pl.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie