Nie żyje kolejny pacjent zakażony koronawirusem. Nowe przypadki w Polsce

Polska
Nie żyje kolejny pacjent zakażony koronawirusem. Nowe przypadki w Polsce
PAP/Leszek Szymański
Nie żyje 15. osoba zakażona koronawirusem

"Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformowało ministerstwo zdrowia. Już 1085 osób w Polsce jest zakażonych. "W szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące" - poinformowano. W woj. warmińsko-mazurskim z kolei wyzdrowiała pierwsza osoba w regionie.

"Mamy 34 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego" - poinformował resort zdrowia na Twitterze.

 

ZOBACZ: Polscy chemicy pokazali, jak tanio zsyntetyzować lek stosowany w COVID-19

 

Jak dodano, "jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące". 

 

Stan mężczyzny był ciężki, został przeniesiony na Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii i wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Starszy mężczyzna miał objawy kliniczne koronawirusa, badania były niejednoznaczne, ale miał kontakt z pacjentem z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19, co spowodowało, że został wpisany na listę osób zarażonych.

 

Zmarło 14 osób. Ministerstwo sprostowało

 

"W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem" - poinformowało przed południem ministerstwo.

 

Jak wyjaśniono, "Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem. Stąd też liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirlsem to 14".

 

 

 

Kalisz: bezpośrednią przyczyną zgonu 75-latka nie był COVID-19

 

"Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19" - podało ministerstwo.

 

Pomorskie: trzy kolejne przypadki zakażenia. Łącznie 25 chorych

 

Jak przekazał Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak zakażone koronawirusem osoby to dwie kobiety w starszym wieku mieszkające w Gdańsku i powiecie gdańskim, przebywające na kwarantannie oraz młody mężczyzna z powiatu kartuskiego, który objęty był nadzorem sanepidu.

 

ZOBACZ: "Tony paczek" z maseczkami i kombinezonami w drodze z Chin do Polski

 

Stan zdrowia osób, u których stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.

 

Do tej pory w województwie pomorskim odnotowano 25 przypadków zachorowań na COVID-19.

 

Małopolskie: trzy kobiety zakażone

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych trzech osób – mieszkanek Krakowa. Kobiety są hospitalizowane w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie – poinformowało w czwartek rano biuro prasowego wojewody małopolskiego.

 

Zakażone kobiety – jedna starsza i dwie w sile wieku – są mieszkankami Krakowa.

 

Jak dotąd w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 59 osób.

 

WIDEO: zobacz, jak rozprzestrzeniał się koronawirus na świecie

  

 

Zachodniopomorskie: zakażona osoba wróciła z Anglii

 

Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan poinformowała o kolejnym przypadku zakażania koronawirusem. To kobieta w średnim wieku z powiatu koszalińskiego, izolowana obecnie w warunkach domowych. Kobieta wróciła z Anglii.

 

ZOBACZ: Psychiatria nieprzygotowana na koronawirusa. "Tak jest w całej Polsce"

 

Na terenie Pomorza Zachodniego potwierdzono 32 przypadki zakażenia koronawirusem. Mężczyzna, który zmarł w koszalińskim szpitalu jest pierwszą ofiarą koronawirusa na Pomorzu Zachodnim.

 

Lubelskie: dziewięć nowych przypadków

 

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą trzech kobiet w wieku 41-60 lat, z powiatów: chełmskiego i kraśnickiego, których stan określono jako dobry lub średni. Potwierdzono też zarażenie sześciu mężczyzn z powiatów: lubelskiego, biłgorajskiego i świdnickiego. Trzej zarażeni mężczyźni mają od 41 do 60 lat, jeden – poniżej 20 lat, jeden między 21 a 40 lat, a jeden więcej niż 61 lat – podała rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka.

 

Zarażone osoby miały kontakty z innymi nosicielami koronawirusa w kraju, bądź wróciły z miejsc za granicą, gdzie jest wiele zachorowań. W trzech przypadkach źródło zakażenie jest jeszcze ustalane.

 

ZOBACZ: Lekarze: narażone są wszystkie osoby starsze, nawet te czujące się dobrze

 

Strzępka podała, że obecnie na terenie województwa lubelskiego jest łącznie 69 przypadków zarażenia koronawirusem, dwie osoby zmarły. 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia, 5 tys. 371 osób poddano kwarantannie, a 5 tys. 469 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych.

 

Na stronie internetowej diecezji zamojsko-lubaczowskiej poinformowano, że koronawirusem zarażony został ksiądz z tej diecezji, 42-letni wikariusz parafii Łabunie koło Zamościa. Jego stan jest dość poważny. Proboszcz tej parafii oraz inni księża i świeccy, z którymi zarażony ksiądz miał ostatnio kontakt, zostali poddani kwarantannie – podano.

 

Śląskie: zarazili się w pracy

 

Do 113 wzrosła w czwartek liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem w woj. śląskim; w ostatnich godzinach w regionie przybyło sześć kolejnych dodatnich wyników testów. Wszystkie te osoby zakaziły się w swoim miejscu pracy.

 

Jak wynika z informacji rzeczniczki wojewody śląskiego Aliny Kucharzewskiej, w dobrym stanie jest mężczyzna w średnim wieku, który zakaził się w miejscu pracy. Mieszkaniec powiatu cieszyńskiego przebywa w izolacji domowej.

 

Również w dobrym stanie zdrowia jest pięć kolejnych mieszkanek powiatu cieszyńskiego. Wszystkie zakaziły się w swoim miejscu pracy.

 

Kujawsko-pomorskie: cztery nowe przypadki

 

W województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie chorych jest 31 osób - poinformował w czwartek rano rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól.

 

ZOBACZ: Kradną lekarzom i pielęgniarkom identyfikatory, później wyłudzają darmowe picie i jedzenie

 

Kolejne zakażone osoby to kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu włocławskiego oraz dwoje dzieci (dziewczynka i chłopiec) z powiatu bydgoskiego.

 

Stan dorosłych jest dobry. Oboje trafili do Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Toruniu. Dzieci trafiły do Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Również są w dobrym stanie.

 

Podkarpackie: starszy mężczyzna zakażony

 

Kolejny przypadek zakażenia potwierdzono w woj. podkarpackim. W regionie u 44 osób zdiagnozowano COVID-19 – poinformowała w czwartek rano rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

 

- Kolejny przypadek to starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego. Jego stan jest dobry; przebywa w ścisłej kwarantannie - wyjaśniła rzeczniczka wojewody podkarpackiego.

 

Aktualnie w woj. podkarpackim pod nadzorem pozostaje 7731 osób, a 9050 poddane jest kwarantannie. Hospitalizowanych jest 65 osób.

 

Świętokrzyskie: zakażona jedna z pacjentek szpitala w Skarżysku Kamiennej

 

- W województwie świętokrzyskim potwierdzono 15. przypadek zakażenia koronawirusem. Pacjentka to kobieta w sile wieku, mieszkanka powiatu skarżyskiego. Jej stan jest dobry – przekazała Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

 

Chora to jedna zakażonych pacjentów ze szpitala powiatowego w Skarżysku Kamiennej. W środę potwierdzono zakażenie u 7 osób przebywających na oddziale neurologicznym w tamtej placówce: 5 pacjentów, z których jeden zmarł w środę przed południem, oraz 2 pielęgniarek.

 

Niewykluczone, że wszyscy zakazili się koronawirusem od jednej z pielęgniarek. Szpital we wtorek otrzymał informację, że pielęgniarka pracująca w placówce i w szpitalu w Grójcu (Mazowieckie) została zarażona koronawirusem. Ostatni raz pełniła dyżur w skarżyskim szpitalu na oddziale neurologicznym w dniach 16-17 marca.

 

Pierwszy ozdrowieniec na Warmii i Mazurach

 

Trzy nowe przypadki zachorowania na koronawirusa odnotowano w czwartek na Warmii i Mazurach. W sumie zachorowało w regionie 36 osób; jedna wyzdrowiała - podał w czwartek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

 

 

Jednocześnie poinformowano o pierwszej osobie na Warmii i Mazurach, która wyzdrowiała z koronawirusa. Po wyjściu ze szpitala w Ostródzie czeka ją jeszcze 7 dniowa kwarantanna w domu - podał w czwartek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

 

Jak poinformował, to kobieta w średnim wieku, mieszkanka powiatu olsztyńskiego, która do Polski wróciła autokarem z Niemiec. Była pierwszą osobą z regionu ze stwierdzonym zakażeniem 6 marca. Przed nią jeszcze 7-dniowa kwarantanna w domu.

 

Potwierdza to statystyki, że od zakażenia do wyleczenia mijają ok. 3 tygodnie.

prz/luq/ polsatnews.pl, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze