Ksiądz mógł zakazić wiernych koronawirusem. Poszukuje ich sanepid

Polska
Ksiądz mógł zakazić wiernych koronawirusem. Poszukuje ich sanepid
Facebook/Parafia Matki Bożej Szkaplerznej i Św. Dominika w Łabuniach
Parafia w Łabuniach, w której posługę sprawuje ksiądz zakażony koronawirusem

Sanepid poszukuje wiernych, którzy uczestniczyli w mszach świętych odprawianych przez wikarego z parafii w Łabuniach (woj. lubelskie). U duchownego wykryto koronawirusa, jest w stanie ciężkim w szpitalu. Nabożeństwa odprawiał on w trzech kościołach. Spowiadał też wiernych. We wtorek z powodu Covid-19 zmarł inny ksiądz z tej samej diecezji.

Koronawirusa wykryto u 42-letniego wikarego z parafii Łabunie (woj. lubelskie), około 12 kilometrów od Zamościa. Duchowny trafił do szpitala we wtorek w poważnym stanie - poinformowała zamojska kuria diecezjalna.

 

Sanepid zaapelował, aby osoby, które uczestniczyły w nabożeństwach odprawianych przez wikarego lub takich, w których uczestniczył pilnie skontaktowały się telefonicznie. Dotyczy to 10 nabożeństw w trzech miejscowościach (Łabunie, Majdan Ruszowski i Żdanów) w dniach od 13 do 17 marca. Ksiądz spowiadał też wiernych.

 

Sanepid szuka wiernych, którzy mieli kontakt z księdzemInspektor Sanitarny w Zamościu
Sanepid szuka wiernych, którzy mieli kontakt z księdzem

 

 

 

ZOBACZ: Czternastu zakonników-misjonarzy zmarło w klasztorze we Włoszech

 

"Proboszcz oraz inni księża i świeccy, z którymi zarażony ksiądz miał ostatnio kontakt, zostali poddani kwarantannie" - przekazał ks. Michał Maciołek, rzecznik diecezji. Dotyczy to jednak tylko osób, o których wiedzą służby sanitarne - stąd ich apel.

 

We wtorek na koronawirusa zmarł ksiądz z tej samej diecezji

 

To drugi przypadek zakażenia koronawirusem u księdza z zamojskiej diecezji. We wtorek na Covid-19 zmarł ks. Henryk Borzęcki; nową chorobą zaraził się najpewniej od parafianki, która na początku marca była we Włoszech

 

ZOBACZ: Ile osób może przyjść na mszę świętą lub pogrzeb? Nowe wytyczne rządu

 

Parafia Łabunie poinformowała, że w najbliższych dniach wierni nie będą mogli uczestniczyć w mszach świętych odprawianych w tamtejszym kościele. "Przepraszamy za utrudnienia oraz prosimy o modlitwę" - dodano.

wka/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie