41-latek i 71-latek zmarli we Wrocławiu. Mieli koronawirusa

Polska
41-latek i 71-latek zmarli we Wrocławiu. Mieli koronawirusa
PAP/Wojtek Jargiło/zdj. ilustracyjne
Mężczyzna w średnim wieku od kilku dni przebywał na OIOM-ie

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym, zmarł w nocy pacjent zakażony koronawirusem. W nocy w tym szpitalu zmarł także starszy mężczyzna, który również był zakażony tym patogenem.

Ministerstwo zdrowia potwierdziło, że 41-letni oraz 71-letni mężczyźni, którzy zmarli w nocy we wrocławskim szpitalu byli zakażeni koronawirusem.

 

 

Rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka poinformowała w środę, że zmarły z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem to mężczyzna w średnim wieku, który przez kilka dni był leczony na OIOM-ie.

 

- W nocy zmarł też starszy mężczyzna, który trafił do szpitala wieczorem. Nie wiadomo, czy był zakażony koronawirusem, dopiero pobrano od niego wymazy - mówiła wcześniej Małecka.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Rzeczniczka poinformowała, że na OIOM-ie szpitala zakaźnego przebywa obecnie trzech pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. W tym jest chirurg z tego szpitala, o którego zakażeniu informowano w zeszłym tygodniu. Łącznie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu jest 65 pacjentów, z czego 25 z pozytywnym wynikiem na obecność nowego patogenu.

 

We wtorek wieczorem służby prasowe wojewody dolnośląskiego podały, że do tej pory na Dolnym Śląsku zakażenie koronawirusem potwierdzono u 134 osób.

 

Pacjenci, którzy zmarzli w nocy z wtorku na środę, to trzecia i czwarta w regionie ofiara COVID-19.

 

We wtorek, 17 marca, resort zdrowia poinformował o śmierci 57-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w szpitalu w Wałbrzychu. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

 

ZOBACZ: Rząd przyjmie projekt "tarczy antykryzysowej". W specjalnym trybie

 

W piątek 13 marca zmarł we wrocławskim szpitalu 73-letni mężczyzna, który z powodu innych chorób trafił do szpitala w stanie ciężkim. Był niewydolny oddechowo przez kilka dni. 

 

W środę resort zdrowia poinformował o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W sumie w Polsce chorych jest już 927 osób. 12 z nich zmarło.

prz/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie