Rząd przyjmie projekt "tarczy antykryzysowej". W specjalnym trybie

Polska
Rząd przyjmie projekt "tarczy antykryzysowej". W specjalnym trybie
PAP/Mateusz Marek
Rząd ma przyjąć projekt w trybie obiegowym

Projekt dotyczący tzw. tarczy antykryzysowej zostanie przyjęty przez Radę Ministrów w środę w trybie obiegowym - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

- Dziś około południa odbędzie się robocze spotkanie członków Rady Ministrów za pośrednictwem wideokonferencji. Jednym z głównych tematów będzie projekt tzw. tarczy antykryzysowej - poinformował Müller.

 

Jak dodał, "projekt zostanie w środę przyjęty przez rząd w trybie obiegowym".

 

ZOBACZ: Wystarczy PESEL. Jest już uproszczony wniosek o odroczenie składek ZUS

 

- Jesteśmy w stałym dialogu ze stroną społeczną oraz klubami parlamentarnymi. Na poziomie dalszych prac jesteśmy otwarci na dalsze konstruktywne uwagi do projektu - podkreślił rzecznik rządu.

 

Rządowym projektem pakietu antykryzysowego, nazywanym "tarczą antykryzysową" w piątek ma się zająć Sejm. Projekt to odpowiedź rządu na kryzys wywołany panującą epidemią koronawirusa.

 

ZOBACZ: Zwrot pieniędzy po upływie pół roku. "Tarcza antykryzysowa" dla branży turystycznej

 

W Polsce zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u 901 osób, 10 z nich zmarło.

 

18 marca br. odbyła się Rada Gabinetowa, poświęcona pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Po posiedzeniu, premier Mateusz Morawiecki poinformował o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2. Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł. 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie