Brak nowych lokalnych zakażeń koronawirusem w Chinach

Świat
Brak nowych lokalnych zakażeń koronawirusem w Chinach
PAP/EPA/JEROME FAVRE

W Chinach znów nie zarejestrowano nowych lokalnych przypadków zakażenia koronawirusem - podała we wtorek w Pekinie chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach trzy osoby zmarły.

Jak poinformowała Komisja, nowe przypadki infekcji z ostatniej doby dotyczą 47 osób, które przyjechały do Chin z zagranicy. Dzień wcześniej takich przypadków było 74, a w sumie od początku epidemii jest ich 474.

 

W sumie w Chinach kontynentalnych koronawirusem zaraziło się 81 118 osób, z których ponad 73 tysiące powróciło do zdrowia.

 

Według Komisji liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła o trzy do 3281. 

 

Wzrost zachorowań w Korei

 

Lekki wzrost zachorowań odnotowano za to w Korei Południowej. Jak poinformowały służby sanitarne tego kraju, we wtorek zarejestrowano 100 nowych infekcji, o 24 więcej niż dzień wcześniej.

 

W sumie liczba infekcji w Korei Południowej wynosi obecnie 9137, natomiast liczba ofiar śmiertelnych wzrosła we wtorek o jedną do 126.

 

ZOBACZ: Kobieta wyrzucona z Chin za złamanie przepisów kwarantanny

 

Tak jak wcześniej, najwięcej nowych przypadków wykryto w mieście Daegu na południowym wschodzie kraju, szczególnie dotkniętym przez epidemię.

 

Poniedziałek był 13. dniem z rzędu, w którym liczba nowych zakażeń wahała się w graniach 100 i była znacznie niższa w porównaniu ze szczytowym dniem 29 lutego, kiedy wyniosła 909.

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze