W środę w Krakowie będzie bił dzwon Zygmunt. Odpowiedź na apel papieża

Polska
W środę w Krakowie będzie bił dzwon Zygmunt. Odpowiedź na apel papieża
Wikimedia.org/Danuta B fotpolska.eu
Zygmunt bije zawsze podczas świąt kościelnych, największych uroczystości kościelnych i w najważniejszych dla Polaków chwilach

Głos dzwonu Zygmunt rozlegnie się w środę w samo południe. Jego bicie będzie towarzyszyć modlitwie odmawianej w związku z pandemią COVID-19. To odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka do wspólnej modlitwy chrześcijan wszystkich wyznań.

Papież Franciszek wezwał w niedzielę chrześcijan wszystkich wyznań do wspólnej modlitwy w środę 25 marca w związku z pandemią COVID-19.

 

ZOBACZ: Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 24 marca

 

- Na pandemię wirusa chcemy odpowiedzieć powszechnością modlitwy, współczucia, czułości - podkreślił. Wezwanie to papież skierował po modlitwie Anioł Pański.

 

Zabiją kościelne dzwony

 

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w odpowiedzi na apel papieża Franciszka prosi księży i wiernych archidiecezji krakowskiej o odmówienie w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o g. 12.00 w kościołach i domach modlitwy "Ojcze nasz" i "Anioł Pański". Zaapelował także o uruchomienie w tym czasie w parafiach kościelnych dzwonów, począwszy od Zygmunta w katedrze na Wawelu.

 

ZOBACZ: Ile osób może przyjść na mszę świętą lub pogrzeb? Nowe wytyczne rządu

 

Zygmunt - ufundowany przez króla Zygmunta Starego - bije zawsze podczas świąt kościelnych, największych uroczystości kościelnych i w najważniejszych dla Polaków chwilach.

grz/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze