Lekarz ze szpitala w Grodzisku Mazowieckim zakażony koronawirusem

Polska
Lekarz ze szpitala w Grodzisku Mazowieckim zakażony koronawirusem
PAP/Jakub Kaczmarczyk
Lekarz przebywa na kwarantannie domowej w stanie ogólnym dobrym

U lekarza z oddziału chirurgii Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim stwierdzono obecność koronawirusa – poinformowała we wtorek Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim. Oddział został zamknięty.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim poinformował we wtorek, że w nocy potwierdzono zakażenie Sars-CoV-2 u lekarza oddziału Chirurgii SPS Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim.

 

ZOBACZ: Szpitale w Nowym Jorku za parę dni osiągną "punkt, po minięciu którego ludzie nie będą już ratowani"

 

"Lekarz przebywa na kwarantannie domowej w stanie ogólnym dobrym. Pracownicy PSSE w Grodzisku Mazowieckim podjęli czynności dochodzenia epidemiologicznego. W uzgodnieniu z dyrekcją szpitala oddział został zamknięty" – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim.

 

Osoby, które miały z nim kontakt pobrano wymazy

 

Przekazano w nim także, że u osób z bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną pobrano wymazy do badań, które przekazano do laboratorium oraz, że osoby te zostały objęte kwarantanną.

 

- Trwa dalsze dochodzenie epidemiologiczne. Na chwilę obecną pozostałe oddziały szpitala działają w trybie normalnym – poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim.

 

ZOBACZ: Co najmniej 1800 trzydziestolatków w Bergamo z zapaleniem płuc

 

Na Mazowszu pięć osób w stanie ciężkim

 

We wtorek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 40 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Razem to już 884 przypadki. 10 osób zmarło. 

Na Mazowszu potwierdzono 212 przypadków zakażenia koronawirusem; jedna osoba zmarła - poinformował we wtorek wieczorem Mazowiecki Urząd Wojewódzki. To oznacza 37 nowych przypadków w województwie. Jak podała WSSE, spośród wszystkich hospitalizowanych, pięć osób jest w stanie ciężkim.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie