Dilerzy narkotyków zatrzymani, wśród ich klientów był... ksiądz

Polska
Dilerzy narkotyków zatrzymani, wśród ich klientów był... ksiądz
Polsat News

Prokuratura Rejonowa w Radomsku (woj. łódzkie) wszczęła postępowanie ws. "udzielania środków odurzających w postaci marihuany". W śledztwie zatrzymane zostały cztery osoby. Klientem handlarzy był m.in. proboszcz parafii w Jedlnie Pierwszym (w powiecie radomszczańskim), poinformował portal "Radomsko24".

- Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Został na niego nałożony dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Zabezpieczono także majątek w kwocie 5 tys. złotych, który będzie stanowić zabezpieczenie na poczet przyszłych kar – podał w rozmowie z portalem radomsko24.pl, Jacek Bocianowski, prokurator rejonowy w Radomsku.

 

"Duchowny został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków"

 

Ksiądz był adresatem jednej z przesyłek, która zawierała narkotyki.

 

"Radomsko24" dotarło do grupy, która na Facebooku została założona przez parafian. "W celu wsparcia naszego zasłużonego Proboszcza Tomasza oraz walki z hejtemi i fake newsami" - podano w jej opisie. Parafianie bronią kapłana.

 

"W dniu 18 marca br. Kuria Metropolitalna w Częstochowie otrzymała informację o zatrzymaniu ks. Tomasza Ś. Archidiecezja Częstochowska, do czasu wyjaśnienia stawianych duchownemu zarzutów i dla dobra śledztwa, powstrzymuje się od wszelkich komentarzy na ten temat" - zaznaczył z kolei ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej.

 

W oświadczeniu kurii poinformowano, że "duchowny został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków duszpasterskich i zwolniony z urzędu proboszcza, pozostając do dyspozycji Policji i Prokuratury".

 

Dilerzy narkotyków usłyszeli dziewięć zarzutów

 

Administrację nad parafią przejął dziekan miejscowego dekanatu. Jak podkreślono, "Archidiecezja Częstochowska współpracuje z organami śledczymi, które przeprowadzają niezbędne czynności".

 

"(Czynnosci prokuratury - red.) będą podstawą do ewentualnego podjęcia dalszych konsekwencji kanonicznych" - zaznaczył ks. Mariusz Bakalarz.

 

Jak donosi ''Radomsko24'', dilerzy narkotyków usłyszeli dziewięć zarzutów, a wobec jednego z mężczyzn zastosowano trzymiesięczny areszt. Pozostali pozostają pod dozorem funkcjonariuszy policji. Postępowanie jest nadal prowadzone przez śledczych, którzy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

ms/hlk/ radomsko24.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie