Narkotyki w puszkach po napojach, w mieszkaniu maczeta i zagłuszarki. Akcja CBŚP

Polska
Narkotyki w puszkach po napojach, w mieszkaniu maczeta i zagłuszarki. Akcja CBŚP
CBŚP
Narkotyki ukryte były m.in. w specjalnie przygotowanych puszkach po napojach lub produktach kosmetycznych

Policjanci CBŚP zatrzymali 12 podejrzanych, z czego 8 tymczasowo aresztowano. W akcji udział wzięli policjanci CBŚP, KPP w Płońsku oraz kontrterroryści z Białegostoku, Lublina i Warszawy. Funkcjonariusze zabezpieczyli maczetę, kastet, pałki i zagłuszarki. Odkryli także specjalnie przygotowane puszki po napojach, a w nich ukryte narkotyki. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Płońsku.

Policjanci Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płońsku, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy multiprzestępczej. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa działała od czerwca 2019 roku, głównie na terenie Mazowsza. Jej członkowie wprowadzali do obrotu narkotyki, między innymi kokainę, amfetaminę, marihuanę oraz tabletki ecstasy. 

 

Współpraca kilku jednostek

 

Funkcjonariusze CBŚP przeprowadzili na terenie województwa mazowieckiego akcję, w wyniku której zatrzymali 12 osób. Działania zostały przeprowadzone przy wsparciu kontrterrorystów z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" oraz z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Warszawy, Białegostoku i Lublina, a także funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

 

Wideo: Zobacz materiał CBŚP z akcji

  

Policjanci przeszukali miejsca zamieszkania lub użytkowane przez zatrzymanych i zabezpieczyli kokainę, amfetaminę, marihuanę, a także krajankę tytoniową i gotowe papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Narkotyki ukryte były m.in. w specjalnie przygotowanych puszkach po napojach lub produktach kosmetycznych. W ramach akcji zabezpieczono również mienie należące do podejrzanych na łączną kwotę blisko 70 tysięcy złotych.

 

Do 10 lat więzienia

 

W trakcie działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli również maczetę, kastet, pałkę teleskopową, kij bejsbolowy, a także zagłuszarki. Śledczy będą wyjaśniać, czy przedmioty te mogły posłużyć do popełnienia przestępstw. 

 

ZOBACZ: Narkotyki warte w hurcie ok. 90 mln. zł nie trafią na rynek dzięki operacji "Przebudzenie mocy"

 

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Płońsku. 8 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwie osoby podejrzane są o kierowanie tą grupą. Reszta zarzutów dotyczyła między innymi wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, a także przestępstw karnoskarbowych. 8 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Tego typu przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

bia/bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie