692 zakażonych koronawirusem w Polsce

Polska
692 zakażonych koronawirusem w Polsce
Polsat News

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 8 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Liczba zakażonych w Polsce sięgnęła już 692. Nie żyje osiem osób.

"Mamy 8 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 2 osób z woj.dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego" - poinformowało w czwartek po godz. 16:30 ministerstwo zdrowia.

 

"W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 692/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - dodano.

Biuro prasowe wojewody dolnośląskiego w wydanym w poniedziałek popołudniu komunikacie poinformowało o dwóch nowych osobach na Dolnym Śląsku, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. "Jedna osoba jest hospitalizowana w Bolesławcu; druga została poddana kwarantannie domowej" - podano.

 

W sumie zakażenie koronawirusem w województwie dolnośląskim potwierdzono u 97 osób, z czego dwie zmarły.

 

Mieli bezpośredni kontakt z zakażonymi 

 

Potwierdzono także 30. przypadek zakażenia koronawirusem w woj. podkarpackim. - To starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, który jest hospitalizowany - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

 

Dwoje pacjentów z woj. zachodniopomorskiego to mężczyzna z powiatu stargardzkiego i kobieta ze Szczecina.

 

- Oboje przebywają na oddziale zakaźnym naszego szpitala. Z informacji, jakie przekazali pacjenci, wynika, że mężczyzna miał kontakt z osobą, u której wcześniej zdiagnozowaliśmy koronawirusa - poinformował w poniedziałek po południu rzecznik szpitala wojewódzkiego w Szczecinie Mateusz Iżakowski. Dodał, że w przypadku kobiety trwa wywiad epidemiologiczny.

 

- W województwie łódzkim są dwa kolejne zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Dotyczą dwóch kobiet w średnim wieku, które miały bezpośrednie kontakty z ludźmi zakażonymi. Ich stan jest dobry - powiedziała z kolei Dagmara Zalewska, rzeczniczka wojewody łódzkiego. 

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19, które pojawiło się w Chinach pod koniec 2019. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w związku z sytuacją 11 marca stan pandemii. W Polsce od soboty obowiązuje stan epidemiczny. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic.

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

prz/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie