Zakażony poseł: to trudna lekcja dla nas i dla mnie osobiście

Polska
Zakażony poseł: to trudna lekcja dla nas i dla mnie osobiście
Facebook/Edward Siarka

Zakażony koronawirusem, pochodzący z Podsarnia na Orawie (pow. nowotarski) poseł Edward Siarka (PiS) poinformował w mediach społecznościowych, że czuje się dobrze. Zaznaczył, że dopełnił wszystkich procedur, zgodnie z zaleceniami sanepidu w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia innych.

Poseł Siarka powiedział, że informacje o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa otrzymał w niedzielę. Przebywa on w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

 

"Na tą chwilę czuję się dobrze. Bardzo dziękuję personelowi szpitala za profesjonalną opiekę" – napisał na swoim profilu społecznościowym Siarka. Poinformował jednocześnie, że prawdopodobnie zaraził się pełniąc obowiązki poselskie na spotkaniu z pracownikami Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

"Dopełniłem wszystkich procedur"

 

"Chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że dopełniłem wszystkich procedur zgodnie z zaleceniami sanepidu w celu zminimalizowania ryzyka" - podkreślił Siarka.

 

 

Poprosił też o modlitwę w intencji kraju. "Zjednoczeni pokażmy, że chodzi tutaj o odpowiedzialność i solidarność. Nie wykorzystujmy choroby, aby publicznie szukać spekulacji i obrażać innych. To trudna lekcja dla nas i dla mnie osobiście. Mam pewność, że działając zgodnie z procedurami wdrożonym przez nasze Państwo podołamy dzisiejszym wyzwaniom. Bardzo proszę o pozostanie w domach. Życzę Państwu i sobie dużo zdrowia" – napisał poseł Siarka.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie