Franciszkanie na całym świecie będą pościć w związku z pandemią koronawirusa

Świat
Franciszkanie na całym świecie będą pościć w związku z pandemią koronawirusa
Pixabay.com/Alexas_Fotos
Franciszkanie ogłosili, że będą pościć na całym świecie w intencji wszystkich ludzi.

Generał franciszkanów zwrócił się do wszystkich członków zakonu na całym świecie, by w wigilię uroczystości Zwiastowania Pańskiego, czyli we wtorek 24 marca, podjęli post za wszystkich ludzi. Inicjatywę podjęto w związku z pandemią koronawirusa.

Do tej pory na świecie zanotowano ponad 360 tys. przypadków zakażenia. Wyleczyć udało się ponad 100 tys. osób, ale odnotowano też prawie 15,5 tys. zgonów.

 

Zakonnicy ogłosili post ścisły

 

"Niech ten prosty gest będzie symbolem naszego zaangażowania w modlitwę w intencji wszystkich ludzi i wyrazem zaufania, jakie pokładamy w Bogu, Panu życia i historii. Jesteśmy jedną rodziną: ze sobą i ze światem. Wszystko jest między sobą powiązane i w taką właśnie rzeczywistość pragniemy wnieść nasz wkład: naszą modlitwę, nasze oddanie i naszą bliskość" - napisał o. Carlos A. Trovarelli.

 

ZOBACZ: Astronauta podpowiedział, jak radzić sobie z samotnością w kwarantannie

 

Proponowany przez generała franciszkanów post jest postem ścisłym czyli jakościowym i ilościowy - obowiązującym zakonników w Środę Popielcową, Wielki Piątek, w wigilię uroczystości św. Franciszka z Asyżu i Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a także w każdy piątek.

 

"Pozostańmy silni w nadziei"

 

"Proszę również o zaproponowanie i podjęcie inicjatyw dotyczących przede wszystkim wprowadzenia dodatkowych modlitw i okazywania przejawów solidarności z innymi. Nie zapominajmy też o tych, którzy już od dawna cierpią z powodu wielu innych rodzajów zła i wykluczenia społecznego" - przypomina zakonnik.

 

ZOBACZ: Prognoza dla Polski: 9 tys. zakażeń, a zahamowanie - od ok. 15 kwietnia

 

"Nadszedł czas, aby nasz sposób życia stał się wyrazem solidarności. Pozostańmy silni w nadziei i, jako franciszkanie, życzliwie zainteresowani tym światem!" - dodał o.  Trovarelli.

 

Zaapelował też, by zakonnicy stosowali się do wytycznych władz cywilnych i rządowych.

pgo/hlk/ polsatnws.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie