Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka ma koronawirusa. Leży w szpitalu w Krakowie

Polska
Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka ma koronawirusa. Leży w szpitalu w Krakowie
edwardsiarka.pl/Jan Ciepliński
Poseł przebywa w szpitalu w Krakowie.

Polityk Solidarnej Polski poinformował polsatnews.pl, że przebywa w szpitalu w Krakowie. Jego asystentka Aleksandra Antolak-Rus powiedziała "Gazecie Krakowskiej", że test wykonany u polityka dał wynik pozytywny. Parlamentarzysta, który od kliku dni miał uskarżać się na złe samopoczucie, najpierw miał trafić do szpitala w Myślenicach, a stamtąd do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

- Pozdrawiam pana posła Siarkę, przed chwilą dosłownie wymienialiśmy się SMS-ami. Pozdrawiam wszystkich tych, którzy padli ofiarą koronawirusa. Życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia - powiedział w niedzielę w Polsat News wicepremier Jarosław Gowin (Porozumienie).

 

Mimo informacji o koronawirusie u posła Edwarda Siarki Sejm - według wicepremiera Gowina - ma się zebrać w tym tygodniu.

 

- My, posłowie, póki jesteśmy zdrowi, musimy pracować. To posiedzenie Sejmu musi się odbyć w tym tygodniu, dlatego że trzeba ratować Polskę, jej gospodarkę, trzeba ułatwić pracę polskim lekarzom - powiedział wicepremier Jarosław Gowin (Porozumienie) w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News.

 

WIDEO - Jarosław Gowin o Edwardzie Siarce: wymienialiśmy się SMS-ami

  

"Gazeta Krakowska" podała, że biuro poselskie Edwarda Siarki w Nowym Targu było nieczynne od ubiegłego tygodnia i osoby postronne najprawdopodobniej nie są zagrożone.

 

ZOBACZ: Woś: czuję się gorzej, jak przy grypie

 

- Bliscy i współpracownicy są w kwarantannie domowej i będą przebadani testem. Sama jestem w kwarantannie - powiedziała Aleksandra Antolak-Rust "Gazecie Krakowskiej".

 

Według dziennika polityk, który jest posłem z Małopolski, mógł zarazić się od ministra środowiska Michała Wosia, również członka Solidarnej Polski.

 

Z powodu koronawirusa szpital zamknął dwa oddziały

 

Szpital Uniwersytecki w Krakowie, w którym przebywa poseł Siarka, z powodu stwierdzenia zakażenia koronawirusem u trzech pracowników zamknął dwa oddziały kliniczne znajdujące się w nowej siedzibie lecznicy przy ul. Jakubowskiego 2. Przebywający tam pacjenci i personel zostali objęci kwarantanną.

 

ZOBACZ: Koronawirus u ministra Wosia potwierdzony. Kwarantanna i dezynfekcja w ministerstwie środowiska

 

Jak poinformowała dyrekcja SU w niedzielnym komunikacie, dodatni wynik SARS-CoV-2 stwierdzono u trzech pracowników Oddziału Klinicznego Reumatologii i Immunologii. Z tego powodu od niedzieli zostały zamknięte dwa oddziały Szpitala Uniwersyteckiego: Oddział Kliniczny Reumatologii i Immunologii oraz sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii.

 

"W związku z powyższym, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi" - głosi oświadczenie.

 

Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Wszystkie osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2.

 

Szpital poinformował, że do czasu zakończenia kwarantanny zostają wstrzymane wszystkie przyjęcia na zamknięte oddziały.

 

Według danych z niedzieli wieczorem w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 24 osób. Liczba osób objętych kwarantanną wzrosła do ponad 7 tys. Hospitalizowanych jest 40 osób, a prawie 1,7 tys. pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

hlk/ polsatnews.pl, PolsatNews, "Gazeta Krakowska"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie