Koronawirus u ministra Wosia potwierdzony. Kwarantanna i dezynfekcja w ministerstwie środowiska

Polska
Koronawirus u ministra Wosia potwierdzony. Kwarantanna i dezynfekcja w ministerstwie środowiska
Polsat News
U ministra Michała Wosia stwierdzono koronawirusa.

Ministerstwo klimatu poinformowało, że budynek jego siedziby, w którym znajduje się także Ministerstwo środowiska przejdzie dezynfekcję, a każda osoba, która miała bezpośredni kontakt z szefem resortu środowiska przejdzie kwarantannę. Nie wiadomo, czy obejmie ona innych ministrów, członków rządu. U Michała Wosia test potwierdził w poniedziałek koronawirusa.

Resort klimatu, którego siedziba jest w tym samym budynku, w którym znajduje się Ministerstwo środowiska poinformował, że budynek przejdzie dezynfekcję. "Wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z ministrem, przejdą kwarantannę i zostaną skierowane na badania" - napisało ministerstwo na Twitterze.

 

Badani są także ministrowie rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Michał Woś miał z nimi bowiem kontakt podczas posiedzenia Rady Ministrów. Z tego powodu prezydent odwołał Radę Gabinetową zaplanowaną na wtorek rano. Ma być zwołana ponownie po zakończeniu testów.

 

 

W poniedziałek Michał Woś podał na Twitterze, że jest chory. "Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi. #ZostańmyWDomu" - napisał na Twitterze minister środowiska Michał Woś.

 

 

"Badanie potwierdziło obecność koronawirusa u ministra Michała Wosia. Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom" - napisał na Twitterze w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

 

"Uprzedzając pytania informuję, że od dnia wręczenia (5 marca) nominacji panu ministrowi Michałowi Wosiowi, prezydent Andrzej Duda nie miał z panem ministrem osobistego kontaktu. Spotkanie z pracownikiem Lasów Państwowych, o którym pisze pan minister, miało miejsce później" - poinformował z kolei na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

 

 

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie