Jak wygląda test na koronawirusa? Znana tenisistka pokazała film z badania [WIDEO]

Świat
Jak wygląda test na koronawirusa? Znana tenisistka pokazała film z badania [WIDEO]
Instagram/svetlanak27
Swietłana Kuzniecowa w swojej karierze wygrała m.in. US Open oraz French Open

Swietłana Kuzniecowa opublikowała na swoim Instagramie film, pokazujący, jak wygląda pobieranie wymazów od osoby, u której podejrzewa się obecność nowego wirusa.

Na umieszczonym w mediach społecznościowych wideo widać jak dokładnie przebiega pobieranie wymazu. Podczas tych czynności lekarz ubrany jest w specjalny ochronny kombinezon, google, rękawiczki oraz maseczkę.

 

Najpierw od tenisistki pobrano wymaz z nosa, a później z ust.

 

 

Tenisistka podzieliła się również na instagramie wynikiem swojego badania. Jest ujemny.

 

Kuzniecowa to utytułowana tenisistka. W swojej karierze wygrała m.in. US Open oraz French Open. To również mistrzyni Australian Open  w 2005 i 2012 roku w grze podwójnej.

 

Choroba szczególnie niebezpieczna dla osób starszych

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19, które pojawiło się w Chinach pod koniec 2019. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w związku z sytuacją 11 marca stan pandemii. W Polsce od soboty obowiązuje stan epidemiczny. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic.

 

ZOBACZ: Nie żyje siódma osoba zakażona koronawirusem. 16 nowych przypadków zachorowań

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

pgo/luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie