Nowe potwierdzone zakażenia. Ponad 150 przypadków koronawirusa w Polsce

Polska
Nowe potwierdzone zakażenia. Ponad 150 przypadków koronawirusa w Polsce
PAP/Andrzej Grygiel
Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 156 osób w Polsce

"Mamy 6 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Radom, Warszawa), 1 osoby z woj. małopolskiego (Kraków) i 2 osób z woj. śląskiego (Zawiercie)" -poinformowało w poniedziałek po południu ministerstwo zdrowia. Obecnie w Polsce jest 156 przypadków zakażenia koronawirusem.

O nowych wynikach badań potwierdzających zakażenie koronawirusem poinformował na Twitterze resort zdrowia.

 

"Pacjenci są w stanie stabilnym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 156/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - podało ministerstwo.

 

Jedna z zakażonych osób pochodzi z Krakowa. To drugi przypadek koronawirusa w tym mieście.

 

W poniedziałek zakażenie wykryto u kobiety w sile wieku; jej stan lekarze określają jako dobry - potwierdziła rzecznik Szpitala Uniwersyteckiego Maria Włodkowska.

 

Jak wyjaśniła rzecznik placówki, kobieta jest obecnie transportowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdyż wcześniej przebywała w kwarantannie domowej.

 

Kobieta w ostatnich dniach przyleciała z Austrii. Jak powiedziała rzecznik wojewody małopolskiego Joanna Paździo, służby sanitarne ustaliły już współtowarzyszy jej podróży, którzy zostaną objęci kwarantanną, podobnie jak najbliżsi pacjentki.

 

Stan pierwszego pacjenta z koronawirusem w Krakowie, który trafił na oddział zakaźny do szpitala im. S. Żeromskiego, jest ciężki.

 

Pierwszy pacjent 4 marca

 

W poniedziałek rano resort informował o 25 nowych zakażeniach. Liczba przypadków koronawirusa w Polsce sięgnęła 150 osób.

 

"Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź)" - poinformowało ministerstwo zdrowia.

 

ZOBACZ: Co z weselami w czasie pandemii? "W obawie o zdrowie najbliższych przeniesiemy ślub"

 

Jak dodano, "tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym". "W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 150/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - podał resort.

 

O pierwszym polskim przypadku pacjenta z koronawirusem MZ poinformowało 4 marca. Pierwszy zgon odnotowano 12 marca, zmarła 57-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Poznaniu. 13 marca w szpitalu we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna, a 14 marca 66-letni mężczyzna hospitalizowany w Lublinie.

prz/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie