Z powodu koronawirusa zamknięto największe kina w Polsce

Polska
Z powodu koronawirusa zamknięto największe kina w Polsce
Pixabay/fot. ManukM/zdj. ilustracyjne
O zamknięciu poinformowały największe sieci kin w Polsce

Środowe rozporządzenie MKiDN o zwieszeniu działalności instytucji kulturalnych weszło w życie. O zamknięciu poinformowały sieci kin Cinema City, Helios i Multikino.

"Kina sieci Helios będą nieczynne od czwartku, 12 marca" – czytamy w oświadczeniu. "O możliwości dokonywania zwrotów w kolejnych dniach poinformujemy już wkrótce. (…) Okoliczności są szczególne i mamy nadzieję, że przyjmiecie je ze zrozumieniem" – napisał zarząd kina Helios.

Również od czwartku do odwołania zamknięte jest Multikino i Cinema City.

 

ZOBACZ: Kina, teatry i muzea w Polsce zamknięte z powodu koronawirusa

 

"Zwrotu zakupionych biletów można dokonać za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta" – informuje Cinema City.

 

Nie działają także największe kina w Warszawie. Luna nieczynna jest od czwartku do 25 marca. "Zwrotu biletów będzie można dokonywać w kasie kina 12 marca (w czwartek) lub po 25 marca" – napisano na stronie internetowej.

 

Do Novego Kina Wisła nie będziemy mogli pójść od czwartku do 22 marca, a kino – zgodnie z opublikowanym oświadczeniem – ma nas "informować na bieżąco o ewentualnym przedłużeniu tego okresu". Atlantic zaś oznajmia na stronie internetowej, że będzie zamknięte do 26 marca.

 

ZOBACZ: "Nie przychodźcie w niedzielę na msze święte". Apel do seniorów w Poznaniu

 

W tym samym terminie odwołane są seanse w kinie Muranów, a "wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość". Zamknięta do 26 marca jest także Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie