Koronawirus wykryty u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych

Polska
Koronawirus wykryty u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych
gov.pl

- Po powrocie z Niemiec u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki potwierdzono obecność koronawirusa; osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że generał nie miał kontaktu z najważniejszymi osobami w panstwie.

"Po powrocie z wojskowej narady w Niemczech, u gen. Miki dowódcy generalnego, potwierdzono obecność koronawirusa. Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie. Dowódca czuje się dobrze. Procedury zadziałały, wprowadzono działania mające zminimalizować ryzyko koronawirusa" - napisano w informacji zamieszczonej przez MON na Twitterze.

Rzecznik prasowy dowódcy generalnego RSZ ppłk Marek Pawlak powiedział, że obecnie gen. Mika jest pod opieką lekarzy wojskowych i czuje się dobrze.

 

"Według mojej wiedzy (gen. Mika) nie miał kontaktu z najważniejszymi osobami w państwie, nie był na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, czy na innych spotkaniach w ramach zespołów kryzysowych, które się odbywają" - powiedział w TVN24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

 

ZOBACZ: Szef MON: wojsko gotowe na koronawirusa

 

Ppłk Pawlak wyjaśnił też, że dowódca generalny wracał z Niemiec samolotem CASA C-295, na pokładzie samolotu było kilkanaście osób i wszyscy - w tym załoga samolotu - zostali poddani kwarantannie.

 

We wtorek odnotowano trzy nowe przypadki zachorowania na koronawirusa w Polsce - dwa w Warszawie i jeden w Cieszynie. O nowych przypadkach poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. W Polsce jest 20 potwierdzonych przypadków zakażenia.

prz/bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie