Kina, teatry i muzea w Polsce zamknięte z powodu koronawirusa

Polska
Kina, teatry i muzea w Polsce zamknięte z powodu koronawirusa
Polsat News
"Od jutra wszystkie te instytucje zaprzestaną działalności w obszarze gromadzenia się dużej ilości osób"

- Zdecydowaliśmy się zamknąć wszystkie placówki kultury - teatry, muzea, ale także kina - poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w środę. Sytuacja ma związek z epidemią koronawirusa - w Polsce do tej pory potwierdzono 27 przypadków zachorowań.

- Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury - teatrów, oper, filharmonii, a także muzeów i kin. Dotyczy to też wszystkich szkół i uczelni artystycznych - mówił minister kultury Piotr Gliński.

 

- Od jutra wszystkie te instytucje zaprzestaną działalności w obszarze gromadzenia się dużej ilości osób. Praca naukowa w muzeach może być kontynuowana - dodał minister.

 

"Unikać skupisk ludzi"

 

Premier Morawiecki podkreślał, że epidemia koronawirusa może stać się globalną pandemią. Przypomniał, że liczba zachorowań zwiększa się we wszystkich krajach europejskich.

 

Szef rządu relacjonował, że podczas wideokonferencji unijnych liderów we wtorek informował o wdrażanych przez polskie władze środkach zapobiegawczych, w tym kontrolach sanitarnych, które - jak mówił - zostały podchwycone jako mechanizm do wdrożenia w innych państwach.

bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie