103-latka z Chin wyleczona z koronawirusa [DOBRA WIADOMOŚĆ]

Świat
103-latka z Chin wyleczona z koronawirusa [DOBRA WIADOMOŚĆ]
zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ Sabinevanerp
Staruszka stopniowo wracała do zdrowia. Po tygodniu została wypisana ze szpitala.

Staruszka do szpitala w Wuhanie trafiła w stanie krytycznym. Po niespełna tygodniu leczenia została z niego wypisana stając się najstarszą na świecie osobą wyleczoną z koronawirusa. W obliczu strachu spowodowanego epidemią będziemy publikować dodatkową serię pozytywnych newsów. Będą one oznaczone jako [DOBRA WIADOMOŚĆ].

Jak pisze "Daily Mail" u Zhang Guangfen koronawirusa zdiagnozowano 1 marca w szpitalu w Wuhanie. Została tam przyjęta w stanie krytycznym i ledwie mogła komunikować się z lekarzami. 

 

ZOBACZ: Pierwszy "inteligentny" szpital w Chinach. Pacjentów zbadają roboty

 

Pani Zhang została wyleczona w ciągu niecałego tygodnia, głównie dlatego, że - jak powiedział lokalnej prasie jej lekarz Zeng Yulan - "nie miała innych zagrażających życiu dolegliwości zdrowotnych" . Staruszka stopniowo wracała do zdrowia.

 

Najstarszy pacjent koronawirusa który wyzdrowiał

 

Jest obecnie najstarszą osobą ze zdiagnozowanym koronawirusem, którą udało się wyleczyć. Dotychczas rekordzistą był trzy lata młodszy pacjent o nazwisku Dai. Szpital w Wuhanie opuścił także po tygodniu leczenia. 

 

ZOBACZ: W Wuhanie zamknięto ostatni polowy szpital. Chiny kończą wojnę z koronawirusem?

 

Chiny zachęcały dotychczas swoich obywateli do powrotu do normalności po tym, jak kraj odnotowywał stały spadek liczby nowych zachorowań. Środowe dane wskazały jednak na nieznaczny wzrost zachorowań. Chińskie władze sanitarne poinformowały o 24 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w ciągu doby i 22 ofiarach śmiertelnych.  

 

Prezydent Chin Xi Jinping odwiedził we wtorek po raz pierwszy Wuhan, odkąd miasto stało się centrum epidemii koronawirusa. Tamtejsze media odczytują to jako znak ze strony władz, że zwycięstwo nad epidemią jest blisko.

emi/msl/ Dailymail.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie