Pierwszy "inteligentny" szpital w Chinach. Pacjentów zbadają roboty

Świat
Pierwszy "inteligentny" szpital w Chinach. Pacjentów zbadają roboty
PAP/EPA/ALEX PLAVEVSKI
Roboty będą mierzyć temperaturę i podawać pacjentom posiłki

Szpital polowy w Wuhan oferuje swoim pacjentom całodobową opiekę robotów. Maszyny będą mierzyć temperaturę chorym i dostarczać im posiłki. To rozwiązanie ma zapobiec m.in. zakażeniom krzyżowym między lekarzami a pacjentami.

Maszyny uruchomiono w szpitalu polowym dzielnicy Wuchang w Wuhan. Sześć różnych rodzajów robotów ma wspierać lekarzy w pracy z pacjentami i zapobiegać zakażeniom krzyżowym między lekarzami a pacjentami.

 

Te innowacyjne rozwiązania zastosowano w celu poprawy wydajności diagnozy i ewentualnego leczenia.

 

Według chińskich urzędników od czasu wybuchu epidemii ponad 3000 pracowników medycznych w prowincji Hubei zostało zarażonych.

 

PAP/EPA/ALEX PLAVEVSKI

 


Roboty będą mierzyć temperaturę i podawać pacjentom posiłki


Inteligentne maszyny mogą mierzyć temperaturę pacjentów i dostarczać im posiłki, a także dezynfekować pomieszczenia szpitalne. Lekarze mogą także za ich pomocą zbierać dane i zdalnie przekazywać aktualne wyniki pacjentów.

 

ZOBACZ: Wuhan: dyrektor szpitala zmarł po zakażeniu koronawirusem

 

CloudMinds, chiński start-up technologii specjalizujący się w inteligentnych robotach wraz z państwową firmą telekomunikacyjną China Mobile zbudowały inteligentny system dla szpitala w ciągu tygodnia. Projekt powstał także dzięki współpracy urzędników z Hubei z Chińską Akademią Nauk. 


W innym chińskim szpitalu w prowincji Guangdong zastosowano natomiast dwa roboty, które dostarczały pacjentom leki i żywność, a także zbierały pościel i odpady medyczne.

emi/msl/ dailymail.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie