"Gest prezydenta Dudy, to powtórzenie gestu poseł Lichockiej"

Polska
"Gest prezydenta Dudy, to powtórzenie gestu poseł Lichockiej"
Polsat News
"Polska Wybrała" w każdą sobotę w Polsat News o 9:00

- Dosypanie hałdy pieniędzy do telewizji reżimowej, nazywanej dla zmylenia przeciwnika, publiczną, to jest autentyczny skandal - powiedział w programie "Polska Wybrała" Grzegorz Braun (Konfederacja). Jacek Ozdoba (Solidarna Polska) stwierdził, że Andrzej Duda "decyduje o tym, co jest najlepsze dla Rzeczypospolitej". - Dlatego jest dobry prezydentem dodał.

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy przyznającą TVP i Polskiemu Radiu 1,95 mld zł tytułem utraconych wpływów z abonamentu. Nie miałem wątpliwości, że te pieniądze są do ich funkcjonowania niezbędne – oświadczył. Za "polityczne oszustwo" uznał postulat przekazania tych środków na onkologię.

 

ZOBACZ: "Polacy nie zapomną panu tego podpisu", "okazał się tchórzem". Kontrkandydaci Dudy o decyzji ws. TVP

 

O decyzji prezydenta dyskutowali goście w studiu Polsat News.

 

- Wczoraj gest pana prezydenta Andrzeja Dudy to było powtórzenie gestu pani poseł Lichockiej. Nie tylko wobec osób chorych, ale wobec społeczeństwa polskiego, bo to było wskazanie na priorytety, którymi on się kieruje. Dlaczego o 100 proc. prawie zwiększacie finansowanie z roku na rok. W ubiegłym roku 1,1 mld złotych zostało przeznaczone na TVP. W tym roku prawie 2 mld. Co się takiego wydarzyło? - mówiła

Urszula Pasławska (PSL).

 

- Dosypanie hałdy pieniędzy do telewizji reżimowej, nazywanej dla zmylenia przeciwnika, publiczną, to jest autentyczny skandal. Aktualny układ władzy potrafi działać wyłącznie w wymiarze PR-owskim, przeprowadza nieustannie jakieś auto liftingi wizerunkowe - zauważył Grzegorz Braun (Konfederacja). 

 

"Władza potrzebuje takiego narzędzia, ale niech to nie kosztuje tyle miliardów"

 

Polityk podkreślił, że "trzeba uwolnić rynek medialny w Polsce". - Na tym wolnym rynku jest miejsce dla telewizji rządowej, telewizji władza, ale bez tej hipokryzji, bez tego gadania o misji telewizji publicznej. To jest po prostu telewizja propagandowa. Władza potrzebuje takiego narzędzia, ale niech to nie kosztuje tyle miliardów - dodał Braun.

 

WIDEO: fragment programu "Polska Wybrała"

  

 

Karolina Pawliczak (Lewica) mówiła, że "prezydent, podpisując się pod tą ustawą, pokazał swoją drugorzędną, podrzędną rolę". - Pokazał, kto rządzi w państwie. Wykonuje absolutnie polecenia prezesa Kaczyńskiego - podkreśliła.

 

- Prezydent jest w Polsce niezależną instytucją, prezydent Duda niezależnie pełni tę funkcję, rozważa za i przeciw, jest niczym sędzia przy tym teatrze, który się rozgrywa na sali rozpraw. Decyduje o tym, co jest najlepsze dla Rzeczypospolitej. Dlatego jest dobrym prezydentem - stwierdził Jacek Ozdoba (Solidarna Polska).

 

ZOBACZ: Edukacja i profilaktyka onkologiczna w mediach publicznych? Prezydent: niezwykle ważny element

 

Marek Sowa (KO) podkreślił, że "po tej haniebnej decyzji prezydenta Dudy, wszystkie reakcje są dozwolone". - Prezydent, mając do wyboru jasną alternatywę: wesprzeć chorych na raka albo dać na partyjny ściek 2 mld złotych, wybrał to drugie. Ta decyzja musi zostać skrytykowana. Wczoraj obserwowaliśmy, jak funkcjonuje państwo pod rządami PiS-u. To jest państwo mafijne. Przyniesiono głowę Kurskiego za 2 mld złotych. Prezydent żądał głowy Jacka Kurskiego za 2 mld złotych. A gdzie tu misja publiczna? - mówił Sowa.

luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie