Papież zmaga się z "silnym przeziębieniem". Nieoficjalne informacje o zdrowiu Franciszka

Świat
Papież zmaga się z "silnym przeziębieniem". Nieoficjalne informacje o zdrowiu Franciszka
AP
Watykan zapewnił, że przeziębienie papieża przebiega bez symptomów wskazujących na "inne choroby".

Papież Franciszek, który od ponad tygodnia zmaga się z silnym przeziębieniem, czuje się lepiej - podał w piątek rzymski dziennik "Il Messaggero". Wcześniej gazeta podawała, że papież przeszedł test na koronawirusa, którego wynik był negatywny. Informacje te są jednak nieoficjalne.

Według włoskiej gazety papież, który z powodu przeziębienia pozostał w Domu Świętej Marty w Watykanie, gdzie mieszka i nie pojechał na rekolekcje wielkopostne dla Kurii Rzymskiej w podrzymskim miasteczku Ariccia, śledzi codziennie ich przebieg i rozważania podczas wideokonferencji.

 

W komunikacie wydanym trzy dni wcześniej Watykan informował, że przeziębienie papieża przebiega bez symptomów wskazujących na "inne choroby".

 

ZOBACZ: Papież dostał nietypowy prezent od prezydenta Azerbejdżanu

 

Ten fragment uznano za nawiązanie do informacji podanej tego dnia przez "Il Messaggero" o tym, że papież miał wykonany test na obecność koronawirusa, a jego wynik był negatywny. Również informacja o badaniach nie znalazła potwierdzenia w komunikatach Watykanu.

 

Watykan analizuje, jak przeciwdziałać koronawirusowi

 

Jak dodał dziennik, w kolejnych dniach Franciszek odprawiał codziennie msze w kaplicy Domu Świętej Marty i kontynuował spotkania unikając wyjść, by móc wyzdrowieć.

 

ZOBACZ: Papież miał poddać się testom na koronawirusa

 

Watykaniści zauważyli, że najbliższe dni przyniosą odpowiedź na pytanie, jakie kroki podjęte zostaną w Stolicy Apostolskiej w związku z kryzysem epidemiologicznym we Włoszech i na miesiąc przed rozpoczęciem Wielkiego Tygodnia.

 

Zmiany zostały wstępnie zapowiedziane w czwartkowej nocie biura prasowego. Wyjaśniono w niej: "W odniesieniu do działalności Ojca Świętego, Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego w najbliższych dniach, analizowane są kroki mające na celu uniknięcie szerzenia się Covid-19, które zostałyby wprowadzone w koordynacji z tymi przyjętymi przez władze włoskie".

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie