Dzień Kobiet. Od spa po warsztaty na strzelnicy

Biznes
Dzień Kobiet. Od spa po warsztaty na strzelnicy
pixabay/ zdjęcia ilustracyjne
Dzień Kobiet to nie tylko kwiaty i czekoladki. Można skorzystać z bardziej oryginalnych propozycji, np. warsztatów samoobrony

Dedykowane menu w restauracjach, pakiety spa, ale także sesje buduarowe, tańsze smartfony, bezpłatne konsultacje dla doświadczających przemocy czy historyczne spacery. Wszystko to z okazji Dnia Kobiet. Sprawdziliśmy najciekawsze propozycje i inicjatywy związane z tym corocznym świętem.

Dzień Kobiet obchodzimy już od ponad stu lat. Pierwszy raz płeć piękna świętowała 28 lutego 1909 roku w USA. Od kolejnego roku święto przeniesiono na 8 marca.

 

Kobiety z całego świata zazwyczaj dostają od znajomych mężczyzn kwiaty, czekoladki czy drobne podarunki. Ale to nie wszystko. Z roku na rok firmy, restauracje, a nawet fundacje prześcigają się w oferowaniu coraz ciekawszych, czasem także nietypowych, atrakcji.

 

Specjalne menu

 

Powszechne są rabaty na kwiaty, czekoladki, kosmetyki czy ubrania oraz akcesoria. Restauracje na ten dzień przygotowują specjalne menu. Dla przykładu, w jednym z wrocławskich lokali w święto kobiet zjemy m.in: tartę pomidorową z jarmużem, pierś z perliczki w popiele z puree z brokułów czy polentę opiekaną z ziołami. Do tego restauracja zaserwuje nam prosecco i aperol.

 

ZOBACZ: Twarde feminatywy do zgryzienia

 

Jeśli któraś z pań ma ochotę odpocząć w gronie przyjaciółek, rodziny czy partnera może wybrać się do spa. W całej Polsce znajdziemy promocyjne oferty. Jedną z nich jest dwudniowy pakiet z noclegiem oraz możliwość wykupienia buduarowej sesji zdjęciowej.

 

Konsultacje dla dotkniętych przemocą

 

Na 8 marca zwracają uwagę organizacje pozarządowe. Polska Fundacja Ochrony i Promocji Zdrowia organizuje w Warszawie bezpłatne konsultacje dla kobiet znajdujących się w szeroko pojętym kryzysie. Z pomocy skorzystają m.in.te doświadczające przemocy, żyjące z osobą uzależnioną, bądź cierpiące z powodu śmierci bliskiej osoby, zdrady, rozstania.

 

Popularność zyskują warsztaty samoobrony dla kobiet. Panie mogą poznać również tajniki strzelectwa.

 

W centrach handlowych i innych placówkach kobiety skorzystają z licznych porad kosmetologa, makijażystek, stylistek paznokci czy konsultacji fryzjerskich.

 

Spacery i... smartfony

 

Dzień kobiet można spędzić również na spacerze historycznym. Praska Ferajna zaprasza na wędrówkę szlakiem słynnych kobiet warszawskiej Pragi. W Łazienkach Królewskich z kolei wieczorny spacer z adrenaliną.

 

ZOBACZ: Adiunktka, architektka, pediatrka, chirurżka - Rada Języka Polskiego zezwala, ale jak to powiedzieć

 

Zaskakują również firmy zajmujące się technologią. Z okazji Dnia Kobiet taniej kupimy laptopy czy smartfony. Zniżki sięgają kilkuset złotych.

ac/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie