Kwarantanna w internatach w Policach. Uczennice były we Włoszech

Polska
Kwarantanna w internatach w Policach. Uczennice były we Włoszech
PAP/Marcin Bielecki
Kwarantannie jest poddanych prawie 200 osób

- W jednym budynku kwarantanną objętych jest 164 uczniów i trzech wychowawców, a w drugim 34 i jeden wychowawca - poinformowała Agata Jarymowicz, dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Dyrektorka potwierdziła, że uczennice, które trafiły do szpitala z podejrzeniem koronawirusa, były na feriach we Włoszech.

- Podczas ferii jedna z osób przebywała w rejonie północno-zachodnich Włoch. Druga przebywała w Szwajcarii, jednak jeździła na zakupy do Włoch, m.in. do Mediolanu - poinformowała Jarymowicz.

 

Z wysoką gorączką

 

W poniedziałek dwie uczennice zgłosiły wychowawcy, że mają gorączkę, skarżyły się na ból gardła i złe samopoczucie. Ten poinformował kierownika internatu i dyrektora szkoły. Następnie informacja trafiła do sanepidu i szpitala.  

 

ZOBACZ: Kwarantanna to stres i lęk. Psycholog radzi jak wytrzymać niepokój

 

17-letnie dziewczyny trafiły z internatu na oddział dziecięcy do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. 

 

ZOBACZ: Życie w cieniu koronawirusa. Zdjęcia z objętego kwarantanną internatu w Policach

 

- Wstępnie wykluczono u tych dziewczyn grypę i anginę - powiedział na konferencji prasowej starosta powiatu polickiego Andrzej Bednarek. Uczennice zatrzymano na oddziale, zostaną przebadane na obecność koronawirusa.

 

WIDEO: Kwarantanna w internatach w Policach

  

 

Bednarek przyznał, że ta sytuacja "zaskoczyła ich wszystkich". - Było jedno pytanie - zachować spokój i nie robić nic, czy niestety zrobić dość spore zamieszanie, z nadzieją, że będzie wszystko dobrze - powiedział.

 

Uczniowie nie są zamknięci w pokojach

 

- Uczniowie znajdują się w dwupiętrowym budynku, w którym znajduje się kuchnia, gdzie schodzą na posiłki. Sanitariaty na bieżąco są dezynfekowane. Zalecamy uczniom, by przebywali na swoich korytarzach - powiedziała Jarymowicz.

 

ZOBACZ: Kwarantanna w dwóch internatach i zamknięta szkoła. Koronawirus

 

Jak dodała, uczniowie nie są zamknięci w pokojach, mogą poruszać się po budynku. Internaty zabezpiecza policja. 

 

Uczniowie i wychowawcy objęci kwarantanną są pod opieką psychologa. - Dzieci są w dobrych nastrojach - powiedziała. W internacie przebywa młodzież w wieku od 15 do 18 lat z terenu powiatu polickiego, ale też całej Polski.  

 

Dyrektor zapewniła, że kwarantanna zostanie odwołana natychmiast po otrzymaniu informacji wykluczającej obecność koronawirusa. 

pgo/wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie