Kwarantanna w dwóch internatach i zamknięta szkoła. Koronawirus

Polska
Kwarantanna w dwóch internatach i zamknięta szkoła. Koronawirus
zspolice.pl
Internat Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

Około 200 wychowanków i opiekunów dwóch internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach zostało objętych kwarantanną z powodu podejrzenia koronawirusa - poinformowało starostwo w Policach (woj. zachodniopomorskie). Kwarantanna będzie obowiązywała do odwołania.

We poniedziałek o godz. 23 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach zdecydował, że wychowankowie i wychowawcy dwóch internatów - przy ul. ul. Siedleckiej 6a i Kresowej 7 w Policach zostaną objęci kwarantanną.

 

200 uczniów i wychowawców

 

Jak poinformował polsatnews.pl Mateusz Frąckowiak ze starostwa powiatowego w Policach, kwarantanną objęto 200 osób - ok. 160 w internacie przy ul. Siedleckiej i ok. 30 przy ul. Kresowej. Kwarantanna będzie obowiązywała do momentu wykluczenia obecności wirusa. Dozorem terenu zajmuje się policja. 

 

Z internatu szkoły w Policach na oddział dziecięcy do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie trafiły w nocy i rano trzy osoby - poinformowały służby prasowe szpitala. Przyjechały one do szpitala z wysoką gorączką. 

 

- Wstępnie wykluczono u tych dziewczynek grypę i anginę - powiedział na konferencji prasowej starosta powiatu polickiego. 

 

Obecnie w szczecińskim szpitalu przy ul. Arkońskiej z podejrzeniem koronawirusa przebywa łącznie sześć osób.

 

WIDEO: Kwarantanna w internatach w Policach

  

ZOBACZ: Polska przygotowuje się na epidemię koronawirusa. Sejm przyjął w tej sprawie ustawę

 

"Ponadto, Zarząd Powiatu w Policach podjął decyzję o odwołaniu zajęć szkolnych w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i zamknięciu wszystkich obiektów szkolnych" - informuje starostwo powiatowe w Policach.

 

W związku z sytuacją uruchomiono specjalne numery kontaktowe dla rodziców.

 

 

Resort: 92 osoby w szpitalach

 

Jak informował w poniedziałek prezydent Andrzej Duda - w Polsce nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

 

Z kolei Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek wieczorem, że w Polsce 92 osoby przebywają w szpitalach, 101 poddano kwarantannie domowej, a nadzorem epidemiologicznym objęto 3373 osoby.

 

ZOBACZ: Lekcje w szkołach a koronawirus. Minister edukacji wyjaśnia

 

Natomiast Główny Inspektorat Sanitarny podał w poniedziałek wieczorem, że w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 2 marca 2020 r. na świecie odnotowano 89 tys. 68 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 3046 zgonów. Śmiertelność wyniosła 3,4 proc.

 

Poniżej: widok zespołu szkół w Policach w Google Street View:

 

pgo/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie