Podejrzenie koronawirusa u uczennicy. Są wyniki 10-letniej dziewczynki z Kołobrzegu

Polska
Podejrzenie koronawirusa u uczennicy. Są wyniki 10-letniej dziewczynki z Kołobrzegu
PAP/Marcin Bielecki
Odwołanie zajęć w szkole i przedszkolu dotyczy łącznie ok. 900 dzieci i nauczycieli

10-latka z Kołobrzegu, która od soboty przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie z podejrzeniem koronawirusa, nie jest nim zarażona. Z powodu podejrzenia koronawirusa u uczennicy od poniedziałku zamknięta była Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu.

- Do szpitala wojewódzkiego przyszły wyniki 10-letniej dziewczynki z Kołobrzegu. Wynik jest ujemny, co oznacza, że dziecko nie jest zarażone koronawirusem - poinformował we wtorek po godz. 20 p.o. rzecznika prasowego szpitala Mateusz Iżakowski.

 

10-latka wróciła z Indonezji

 

Dziewczynka do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie trafiła w sobotę, kilka dni po powrocie z ferii w Indonezji. W związku z jej hospitalizacją i podejrzeniem koronawirusa Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu, której uczennicą jest dziewczynka, wraz ze świetlicą i przedszkolem zamknięta została do odwołania, czyli do wykluczenia zakażenia u 10-latki.

 

ZOBACZ: Targi Motor Show w Poznaniu przełożone. Z obawy przed koronawirusem

 

Sytuacja dotyczy ok. 900 dzieci i nauczycieli. Z informacji zamieszczonej na stronie internetowej szkoły przez jej dyrektora Andrzeja Haraja wynika, że placówka pozostanie nieczynna jeszcze w środę.

 

 

W niedzielę w SP nr 6 w Kołobrzegu przeprowadzono dezynfekcję. Odbyło się spotkanie z sanepidem, szefem sztabu kryzysowego i przedstawicielami wszystkich jednostek podległych urzędowi miasta.

 

ZOBACZ: 71-latek zarażony koronawirusem uciekł z izolatki we Włoszech

 

Omówione zostały procedury postępowania sanitarno-epidemiologicznego. We wtorek, po feriach, podobne spotkanie zorganizowano w węższym gronie, z dyrektorami szkół i przedszkoli. Jak podała prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, do gestorów bazy hotelowej zostaną przesłane informacje dotyczące profilaktyki na wypadek koronawirusa.

 

Odwołano również rekolekcje

 

Dyrektor "szóstki" Andrzej Haraj w najnowszym wpisie poinformował w porozumieniu z dyrektorem sanepidu i proboszczem, że przypadające w rozpoczynającym się tygodniu rekolekcje dla uczniów szkoły zostają odwołane i odbędą się w późniejszym terminie.

 

 

Obecnie w szczecińskim szpitalu wojewódzkim przebywają cztery osoby z podejrzeniem koronawirusa: dwie kobiety i dwie nastolatki z Zespołu Szkół w Policach. Próbki od nowych pacjentek (dziewcząt i jednej z kobiet) zostały we wtorek wysłane do PZH, szpital czeka też na wyniki testów u kobiety.

 

Z kolei w oddziale obserwacyjno-zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie w związku z podejrzeniem koronawirusa przebywają dwie osoby. Placówka czeka na wyniki badań próbek pobranych od tych osób.

ms/dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie