Targi Motor Show w Poznaniu przełożone. Z obawy przed koronawirusem

Moto
Targi Motor Show w Poznaniu przełożone. Z obawy przed koronawirusem
Wikimedia.org/Four.mg
W 2019 roku wystawcy zaprezentowali na Motor Show w Poznaniu ponad tysiąc pojazdów, w tym 60 premierowo

Z uwagi na zagrożenie wystąpienia w Polsce koronawirusa i odwołanie poznańskich targów Motor Show organizatorzy postanowili zmienić termin wydarzenia. Największa impreza motoryzacyjna w Polsce odbędzie się w czerwcu, a nie jak planowano pod koniec marca.

W wydanym we wtorek komunikacie zarząd Grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) poinformował, że tegoroczne edycje targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show, Kongres Move – International E-Mobility Congress oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej odbędą się w dniach od 18 do 21 czerwca. Według wcześniejszych planów imprezy miały się zacząć 26 marca.

 

ZOBACZ: Mediolański tydzień mody w cieniu koronawirusa


Decyzję o przesunięciu terminu targów podjęto "z uwagi na sytuację biznesową w branży motoryzacyjnej na świecie wywołaną zachorowaniami spowodowanymi przez koronawirusa".


Dyrektor Targów Poznań Motor Show Dariusz Wawrzyniak podkreślił że z powodu koronawirusa odwołano tegoroczną edycję targów motoryzacyjnych w Genewie. - Mamy niepewną sytuację epidemiologiczną i musimy reagować - powiedział.

 

ZOBACZ: Kwarantanna to stres i lęk. Psycholog radzi jak wytrzymać niepokój

 

"Podjęliśmy trudną, ale jedyną w tej sytuacji decyzję"


- Realne jest ryzyko, że impreza z powodu pojawienia się koronawirusa mogłaby zostać na ostatniej prostej odwołana. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, żeby nie zwlekać do ostatniej chwili, aż wszystkie wydatki na przygotowania do targów zostaną poczynione, a impreza miałaby być odwołana - podjęliśmy trudną, ale jedyną w tej sytuacji decyzję - wyjaśnił Wawrzyniak.

 

ZOBACZ: British Airways i Ryanair odwołują setki lotów z powodu koronawirusa


Dodał, że przesunięcie terminu targów zostało skonsultowane z wystawcami. Poznań Motor Show jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce. W ubiegłym roku wystawcy zaprezentowali na nich ponad tysiąc pojazdów, w tym 60 premierowo.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie