Greta Thunberg w Bristolu. Odwołane lekcje, zamknięte szkoły

Świat
Greta Thunberg w Bristolu. Odwołane lekcje, zamknięte szkoły
Facebook/Greta Thunberg
Swój udział w piątkowym strajku "Bristol Youth 4 Cimate" zadeklarowała Greta Thunberg

Znana aktywistka postanowiła w piątek odwiedzić Bristol, gdzie wzięła udział w "Bristol Youth Strike 4 Climate". Z tego powodu lekcje w niektórych szkołach zostały odwołane, a placówki zamknięte. W niektórych częściach miasta został również wstrzymany ruch.

Niektórzy z rodzicami i nauczycielami, inni nawet bez opieki - tysiące młodych ludzi zadeklarowało swój udział w "Bristol Youth Strike 4 Climate", by walczyć o poprawę klimatu wspólnie ze znaną szwedzką aktywistką Gretą Thunberg.

 

Obecność Grety, na wydarzeniu organizowanym przez miejscowych uczniów, daje szansę na większe zainteresowanie ich akcją przez media - ocenili organizatorzy.

 

- Greta jest idolem młodego pokolenia, inspiruje miliony ludzi na całym świecie - podkreśliła Milly Sibson, jedna z organizatorek "Bristol Youth Strike 4 Climate".

 

ZOBACZ: Greta Thunberg zarejestruje swoje nazwisko jako znak towarowy

 

Zamknięte szkoły i firmy namawiające do strajku  

 

Nastoletni organizatorzy zwrócili uwagę na to, by wydarzenie przebiegało bez problemów, kładąc nacisk na kwestie bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że prognozowano, iż na "Bristol Youth Strike 4 Climate" pojawi się ok. 25 tys. osób.

 

 

Zamknięto co najmniej dwie szkoły. W innych placówkach nauczyciele wzięli wolne, by pomóc swoim uczniom w dostaniu się na wydarzenie z udziałem Thunberg. Na dużą liczbę uczestników są też przygotowane dworce kolejowe i autobusowe.

 

ZOBACZ: Greta Thunberg na Forum w Davos. Mówiła o Polsce

 

Niektórzy z pracodawców zachęcali swoich pracowników, by tego dnia również dołączyli do "Bristol Youth Strike 4 Climate". Przy czym podkreślili, że ich udział nie wpłynie ujemnie na pensje. Jedną z firm, które namawiały do udziału w strajku, była placówka zajmująca się zieloną energią. 

 

Nie tylko Greta Thunberg 

 

Poza Gretą Thunberg swoją obecność w Bristolu zadeklarowała również Mya-Rose Craig. 17-latka jest najmłodszą osobą, która otrzymała  tytuł doktora honoris causa w Wielkiej Brytanii. Nastolatka została nim uhonorowana, ponieważ promowała różnorodność dzikiej przyrody  oraz ochronę natury.

Jedna z 13-latek z Bristolu, którą zacytował dziennik "The Guardian" przyznała, że w obronie klimatu protestuje wiele osób, ale organizacja "Bristol Youth Strike 4 Climate" pomoże "większej liczbie osób w zakasaniu rękawów i przyłączeniu się" do walki o klimat. 

ms/grz/ "The Guardian", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie