Wiceminister zdrowia Iranu zarażony koronawirusem

Świat
Wiceminister zdrowia Iranu zarażony koronawirusem
PAP/EPA/MEHDI MARIZAD
Według oficjalnych danych z powodu koronawirusa w Iranie zmarło 12 osób

Wiceminister zdrowia Iranu Iraj Harirchi jest zakażony koronawirusem - poinformowała irańska agencja prasowa ILNA. Urzędnik jest objęty kwarantanną. Z powodu koronawrisua w kraju zmarło co najmniej 14 osób.

Według oficjalnych danych do tej pory w Iranie odnotowano 61 zakażeń, jednak cytowany przez agencję ILNA urzędnik państwowy twierdzi, że oficjalne statystki są zaniżone. W jego ocenie z powodu koronawirusa zmarło co najmniej 50 osób. Irański rząd zaprzecza tym doniesieniom.

 

Ponad pół tysiąca nowych zachorowań

 

W Chinach - ognisku koronawirusa - w poniedziałek odnotowano 508 nowych przypadków zachorowań. O 71 wzrosła liczba zgonów.

 

ZOBACZ: Turyści "uwięzieni" w hotelu na Teneryfie z powodu koronawirusa

 

Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w tym kraju wzrosła do 77 658, a liczba ofiar śmiertelnych do 2663. Ponad 27,2 tys. osób wyzdrowiało. Komisja zwróciła uwagę na ponowny wzrost liczby nowych przypadków zarażenia koronawirusem w porównaniu z poprzednim dniem, kiedy wyniosła 409.

 

W epicentrum epidemii prowincji Hubei zanotowano 68 nowych przypadków zgonów a w stolicy prowincji - Wuhan 56.

 

Największą liczbę zarażonych i zgonów z powodu koronawirusa w Europie odnotowano we Włoszech. We wtorek liczba przypadków zwiększyła się do 270, zmarło siedem osób. We wtorek pierwsze przypadki zachorowań potwierdzono w Chorwacji i Austrii.

bas/luq/ Reuters, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie