Pierwszy przypadek koronawirusa na Bałkanach, w Austrii i w Szwajcarii

Świat
Pierwszy przypadek koronawirusa na Bałkanach, w Austrii i w Szwajcarii
PAP/EPA/SIMONE VENEZIA
Liczba zakażonych koronawirusem na całym świecie wciąż rośnie

Premier Chorwacji Andrej Plenković poinformował we wtorek, że w jego kraju potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem Covid-19 z chińskiego Wuhanu. Chorwacja to popularny kierunek wakacyjny Polaków. Pierwsze dwa przypadki koronawirusa potwierdzone również w austriackim Tyrolu, a jeden - w szwajcarskim kantonie Ticino.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem Covid-19 w Chorwacji to również pierwszy przypadek zainfekowania nowym koronawirusem na Bałkanach. 

 

ZOBACZ: Turyści "uwięzieni" w hotelu na Teneryfie z powodu koronawirusa

 

Pierwsze dwa przypadki koronawirusa zostały potwierdzone również w austriackim Tyrolu. Informację przekazał we wtorek premier tego kraju związkowego Guenther Platter.

 

Jedna z zarażonych osób ma pochodzić z włoskiej Lombardii.

 

Federalny Urząd Zdrowia Publicznego (BAG) w Szwajcarii potwierdził natomiast pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w tym kraju. Telewizja RTS podała, że władze kantonu Ticino przy granicy z Włochami powiadomiły, że przypadek został wykryty w ich regionie.

 

Zakażony ze Szwajcarii wcześniej we Włoszech


70-letni mężczyzna, który odwiedził wcześniej północne Włochy, uzyskał dodatni wynik testu na obecność nowego koronawirusa w południowym kantonie Ticino przy włoskiej granicy - poinformowało we wtorek szwajcarskie ministerstwo zdrowia.

 

- Zakażona osoba była we Włoszech około 10 dni temu i uczestniczyła w wydarzeniu pod Mediolanem - podało ministerstwo.

 

Urzędnicy przyznali na konferencji prasowej, że nie jest jasne, na którym wydarzeniu mężczyzna został zainfekowany. Osoby, z którymi się kontaktował, są obecnie identyfikowane i będą poddane 14-dniowej kwarantannie.

 

Władze szwajcarskie przekazały też, że w ciągu najbliższych godzin spodziewane są wyniki 70 testów z Ticino, a także z centralnych i północnych kantonów Berna i Bazylei. Przekazano, że na tym etapie nie trzeba podejmować dalszych działań, takich jak zamykanie szkół.

Nowe środki będą rozważane, jeśli władze zauważą, że przenoszenie się wirusa wymyka się spod kontroli.

grz/zdr/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie